VLetenky

Island s Wizz Air od 84 EUR

Snæfellsnes
Kirkjufell na polostrove Snæfellsnes / Vesturland (foto: Andrés Nieto Porras/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na jarnú cestu do krajiny gejzírov a neposlušných sopiek sa snaží podnietiť na svojej (pomaličky začínajúcej) linke z maďarskej Budapešti na Island letecká spoločnosť Wizz Air.

Spiatočné letenky do islandského hlavného mesta Reykjavík sa predávajú za 25980 HUF (alebo v prepočte cca 84 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 20180 HUF (asi 65 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve (predovšetkým) počas apríla 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Island nech bude napr. z Budapešti (BUD) dňa 10. apríla s návratom z islandského Reykjavíku (KEF) dňa 27. apríla 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Reykjavík za 25980 HUF bez WDC / 20180 s WDC (10.04.-27.04.2016 / manuálne zadanie)

Island

Fascinujúci Island, rozprestierajúci sa na území s rozlohou viac ako 100 tisíc km², zaberá približne dvojnásobnú plochu ako Slovensko. Aj napriek svojej (pomerne nepriaznivej) geografickej polohe v oblasti severného polárneho kruhu sa môže pochváliť relatívne miernymi zimami pod vplyvom výrazne pôsobiaceho Golfského prúdu. Okúpať prakticky v každom ročnom období sa máte príležitosť v nádhernej geotermálnej Modrej lagúne (Blue Lagoon), situovanej zhruba na polceste z medzinárodného letiska Keflavík Airport do pohodovej metropoly Islandu Reykjavík.

Fantastická krajina gejzírov, sopiek i ľadovcov

Z celkom príjemného islandského hlavného mesta azda Vaše kroky povedú do znamenitej oblasti Þingvellir National Park, k impozantným vodopádom Gullfoss alebo k majestátnemu neďalekému Veľkému Gejzíru “The Great Geysir”. O niečo ďalej smerom na východ natrafíte na nesmierne fotogenický región Landmannalaugar, najrozľahlejší európsky ľadovec Vatnajökull (položený v národnom parku s rovnakým názvom) a najväčšie európske ľadovcové jazero Jökulsárlón.

Island v septembri

September môže byť vcelku výhodnou dobou na objavovanie skrytých krás pôvabného Islandu. V tomto období po skončení hlavnej islandskej sezóny Vás očakávajú na ostrove vďačnejšie ceny aj menej cestovateľov, pričom teploty sú len o máličko nižšie ako počas islandského leta a ešte stále máte k dispozícii dostatok denného svetla na spoznávanie skvelej islandskej prírody.

Islandská návšteva v zimnom období?

Milovníkom (severskej) zimy, netypickej “fotografie” a neskutočnej Aurora borealis by mohli na návštevu padnúť vhod i zimné mesiace, kedy sa dá pozorovať dramatická polárna žiaru. Ceny leteniek v tomto období sú zvyčajne celkom nízke a teploty znesiteľné aj vďaka prítomnosti už spomenutého teplého Golfského prúdu (nevýhodou však bude menší počet hodín denného svetla).

0