VLetenky

Island s Wizz Air od 83 EUR

Fjaðrargljufur
Fotogenický skalnatý kaňon Fjaðrargljufur v južnej partii Islandu (foto: Gilad Rom/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen za pozorovaním Aurora borealis do krajiny gejzírov a neposlušných sopiek sa snaží podnietiť na svojej linke z maďarskej Budapešti na Island letecká spoločnosť Wizz Air.

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do islandského hlavného mesta Reykjavík sú v predaji za 25980 HUF (alebo v prepočte cca 83 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť tarifu:
Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 20180 HUF (asi 65 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (predovšetkým) počas zimných mesiacov roku 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Island nech poslúži z Budapešti (BUD) dňa 1. februára (streda) s návratom z islandského Reykjavíku (KEF) dňa 5. februára 2017 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Reykjavík za 25980 HUF bez WDC / 20180 s WDC (01.02.-05.02.2017 / manuálne zadanie)

Island

Fantastický Island, rozprestierajúci sa na území s rozlohou vyše 100 tisíc km², zaberá zhruba dvojnásobnú plochu ako Slovensko. I napriek svojej (relatívne nepriaznivej) geografickej polohe v oblasti severného polárneho kruhu sa môže popýšiť pomerne miernymi zimami pod vplyvom výrazne pôsobiaceho Golfského prúdu. Okúpať prakticky v každom ročnom období sa máte šancu v prekrásnej geotermálnej Modrej lagúne (Blue Lagoon), položenej približne na polceste z medzinárodného letiska Keflavík Airport do príjemnej metropoly Islandu Reykjavík.

Fascinujúca krajina gejzírov, sopiek i ľadovcov

Z vcelku pohodového islandského hlavného mesta snáď Vaše kroky povedú do famóznej oblasti Þingvellir National Park, k majestátnym vodopádom Gullfoss alebo k impozantnému neďalekému Veľkému Gejzíru “The Great Geysir”. O niečo ďalej smerom na východ naďabíte na neskutočne fotogenický región Landmannalaugar, najrozľahlejší európsky ľadovec Vatnajökull (situovaný v národnom parku s tým istým názvom) a najväčšie európske ľadovcové jazero Jökulsárlón.

Island v septembri

September môže byť celkom vhodnou dobou na odhaľovanie ukrytých krás príťažlivého Islandu. V tomto období po skončení hlavnej islandskej sezóny Vás čakajú na ostrove vďačnejšie ceny i menej cestovateľov, pričom teploty sú iba o máličko nižšie ako počas islandského leta a ešte stále máte k dispozícii dostatok denného svetla na spoznávanie úžasnej islandskej prírody.

Islandská návšteva v zimnom období?

Milovníkom (severskej) zimy, netradičnej “fotografie” a neuveriteľnej Aurora borealis by sa mohli na návštevu hodiť aj zimné mesiace, kedy možno pozorovať magickú polárnu žiaru. Ceny leteniek v tomto období sú obyčajne vcelku nízke a teploty znesiteľné i vďaka prítomnosti už spomenutého teplého Golfského prúdu (nevýhodou však bude menší počet hodín denného svetla).

0