VLetenky

Island s Wizz Air od 71 EUR

Jökulsárlón
Ľadovcová lagúna Jökulsárlón (Vatnajökull N.P.) na juhovýchode Islandu (foto: O Palsson/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen za pozorovaním polárnej žiary do krajiny gejzírov a neposlušných sopiek sa snaží podnietiť na svojej linke z maďarskej Budapešti na Island letecká spoločnosť Wizz Air.

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do islandského hlavného mesta Reykjavík sú v predaji za 21980 HUF (alebo v prepočte cca 71 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť tarifu:
Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 16180 HUF (asi 52 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve (najmä) v priebehu februára 2017 – s predajom do aktualizácie tarifu alebo vyčerpania termínov (s lepšou možnosťou výberu termínov pre členov WDC).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Island nech poslúži z Budapešti (BUD) dňa 12. februára s návratom z islandského Reykjavíku (KEF) dňa 22. februára 2017.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Reykjavík za 21980 HUF bez WDC / 16180 s WDC (12.02.-22.02.2017 / manuálne zadanie)

Island

Fascinujúci Island, rozkladajúci sa na území s rozlohou viac ako 100 tisíc km², zaberá približne dvojnásobnú plochu ako Slovensko. Aj napriek svojej (pomerne nepriaznivej) geografickej polohe v oblasti severného polárneho kruhu sa môže pochváliť relatívne miernymi zimami pod vplyvom výrazne pôsobiaceho Golfského prúdu. Okúpať prakticky v každom ročnom období sa máte príležitosť v nádhernej geotermálnej Modrej lagúne (Blue Lagoon), situovanej zhruba na polceste z medzinárodného letiska Keflavík Airport do pohodovej metropoly Islandu Reykjavík.

Fantastická krajina gejzírov, sopiek i ľadovcov

Z celkom príjemného islandského hlavného mesta azda Vaše kroky povedú do znamenitej oblasti Þingvellir National Park, k impozantným vodopádom Gullfoss alebo k majestátnemu neďalekému Veľkému Gejzíru “The Great Geysir”. O čosi ďalej smerom na východ natrafíte na nesmierne fotogenický región Landmannalaugar, najrozľahlejší európsky ľadovec Vatnajökull (položený v národnom parku s rovnakým názvom) a najväčšie európske ľadovcové jazero Jökulsárlón.

Island v septembri

September môže byť vcelku výhodnou dobou na objavovanie skrytých krás pôvabného Islandu. V tomto období po skončení hlavnej islandskej sezóny Vás očakávajú na ostrove vďačnejšie ceny aj menej cestovateľov, pričom teploty sú len o máličko nižšie ako počas islandského leta a ešte stále máte k dispozícii dostatok denného svetla na spoznávanie skvelej islandskej prírody.

Islandská návšteva v zimnom období?

Milovníkom (severskej) zimy, netypickej “fotografie” a neskutočnej Aurora borealis by mohli na návštevu padnúť vhod i zimné mesiace, kedy sa dá pozorovať dramatická polárna žiara. Ceny leteniek v tomto období sú zvyčajne celkom nízke a teploty znesiteľné aj vďaka prítomnosti už spomenutého teplého Golfského prúdu (nevýhodou však bude menší počet hodín denného svetla).

0