VLetenky

Island s Wizz Air od 70 EUR

Goðafoss
Fotogenický Goðafoss (“Vodopád bohov”) na severe Islandu (foto: David Mark/Pixabay/CC0)

Nielen za pozorovaním Aurora borealis do krajiny gejzírov a neposlušných sopiek sa snaží podnietiť na svojej linke z maďarskej Budapešti na Island letecká spoločnosť Wizz Air.

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do islandského hlavného mesta Reykjavík sú v predaji za 21496 HUF (alebo v prepočte cca 70 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť tarifu:
Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 17436 HUF (asi 56 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve (hlavne) v priebehu februára 2017 – s predajom do aktualizácie tarifu alebo vyčerpania termínov (s lepšou možnosťou výberu termínov pre členov WDC).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Island môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 15. februára s návratom z islandského Reykjavíku (KEF) dňa 22. februára 2017.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Reykjavík za 21496 HUF bez WDC / 17436 HUF s WDC (15.02.-22.02.2017)

Island

Fantastický Island, rozprestierajúci sa na území s rozlohou vyše 100 tisíc km², zaberá zhruba dvojnásobnú plochu ako Slovensko. I napriek svojej (relatívne nepriaznivej) geografickej polohe v oblasti severného polárneho kruhu sa môže popýšiť pomerne miernymi zimami pod vplyvom výrazne pôsobiaceho Golfského prúdu. Okúpať prakticky v každom ročnom období sa máte šancu v prekrásnej geotermálnej Modrej lagúne (Blue Lagoon), položenej približne na polceste z medzinárodného letiska Keflavík Airport do príjemnej metropoly Islandu Reykjavík.

Fascinujúca krajina gejzírov, sopiek i ľadovcov

Z vcelku pohodového islandského hlavného mesta snáď Vaše kroky povedú do famóznej oblasti Þingvellir National Park, k majestátnym vodopádom Gullfoss alebo k impozantnému neďalekému Veľkému Gejzíru “The Great Geysir”. O niečo ďalej smerom na východ naďabíte na neskutočne fotogenický región Landmannalaugar, najrozľahlejší európsky ľadovec Vatnajökull (situovaný v národnom parku s tým istým názvom) a najväčšie európske ľadovcové jazero Jökulsárlón.

Island v septembri

September môže byť celkom vhodnou dobou na odhaľovanie ukrytých krás príťažlivého Islandu. V tomto období po skončení hlavnej islandskej sezóny Vás čakajú na ostrove vďačnejšie ceny i menej cestovateľov, pričom teploty sú iba o máličko nižšie ako počas islandského leta a ešte stále máte k dispozícii dostatok denného svetla na spoznávanie úžasnej islandskej prírody.

Islandská návšteva v zimnom období?

Milovníkom (severskej) zimy, netradičnej “fotografie” a neuveriteľnej Aurora borealis by sa mohli na návštevu hodiť aj zimné mesiace, kedy možno pozorovať magickú polárnu žiaru. Ceny leteniek v tomto období sú obyčajne vcelku nízke a teploty znesiteľné i zásluhou prítomnosti už spomenutého teplého Golfského prúdu (nevýhodou však bude menší počet hodín denného svetla).

0