VLetenky

Island s Wizz Air od 168 EUR

Gullfoss
Elegantné vodopády Gullfoss – populárna cestovateľská špecialita (foto: Barni1/Pixabay/CC0)

Na lákavý výlet do krajiny gejzírov a neposlušných sopiek sa snaží podnietiť na svojej novej linke z maďarskej Budapešti na Island letecká spoločnosť Wizz Air.

Spiatočné letenky do islandského hlavného mesta Reykjavík sú v predaji za 52980 HUF (alebo v prepočte cca 168 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 47180 HUF (asi 150 EUR). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v čase od konca marca do polovice júna 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Island nech poslúži z Budapešti (BUD) dňa 8. júna s návratom z islandského Reykjavíku (KEF) dňa 15. júna 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Reykjavík za 52980 HUF bez WDC/47180 s WDC (08.06.-15.06.2016)

Nová linka spoločnosti Wizz Air z Budapešti na Island

Pravidelné spojenie z budapeštianskeho letiska (BUD) do islandského hlavného mesta Reykjavík (KEF) v réžii nízkonákladovky Wizz Air (W6) bude prevádzkované od 27. marca 2016 s dvoma týždennými rotáciami (s letmi oboma smermi vždy v stredu a v nedeľu).

Letový poriadok Budapešť (BUD) – Reykjavík (KEF) od 27.03. do 26.10.2016
BUD-KEF W62427 13:55-16:45 A320 –3—7 (t.j. stredy a nedele)
KEF-BUD W62428 17:25-23:55 A320 –3—7 (t.j. stredy a nedele)

Island

Fantastický Island, rozkladajúci sa na území s rozlohou vyše 100 tisíc km², zaberá zhruba dvojnásobnú plochu ako Slovensko. I napriek svojej (relatívne nepriaznivej) geografickej polohe v oblasti severného polárneho kruhu sa môže popýšiť pomerne miernymi zimami pod vplyvom výrazne pôsobiaceho Golfského prúdu. Okúpať prakticky v každom ročnom období sa máte šancu v prekrásnej geotermálnej Modrej lagúne (Blue Lagoon), položenej približne na polceste z medzinárodného letiska Keflavík Airport do príjemnej metropoly Islandu Reykjavík.

Fascinujúca krajina gejzírov, sopiek i ľadovcov

Z vcelku pohodového islandského hlavného mesta snáď Vaše kroky povedú do famóznej oblasti Þingvellir National Park, k majestátnym vodopádom Gullfoss alebo k impozantnému neďalekému Veľkému Gejzíru “The Great Geysir”. O čosi ďalej smerom na východ naďabíte na neskutočne fotogenický región Landmannalaugar, najrozľahlejší európsky ľadovec Vatnajökull (situovaný v národnom parku s tým istým názvom) a najväčšie európske ľadovcové jazero Jökulsárlón.

Island v septembri

September môže byť celkom výhodnou dobou na objavovanie skrytých krás príťažlivého Islandu. V tomto období po skončení hlavnej islandskej sezóny Vás čakajú na ostrove vďačnejšie ceny aj menej cestovateľov, pričom teploty sú iba o máličko nižšie ako počas islandského leta a ešte stále máte k dispozícii dostatok denného svetla na spoznávanie úžasnej islandskej prírody.

Islandská návšteva v zimnom období?

Milovníkom (severskej) zimy, netradičnej “fotografie” a neuveriteľnej Aurora borealis by sa mohli na návštevu hodiť aj zimné mesiace, kedy možno pozorovať magickú polárnu žiaru. Ceny leteniek v tomto období sú obyčajne vcelku nízke a teploty znesiteľné aj zásluhou prítomnosti spomínaného teplého Golfského prúdu (nevýhodou však bude menší počet hodín denného svetla).

0