VLetenky

Island s Wizz Air od 132 EUR

Black Waterfall
Vodopády Svartifoss v národnom parku Vatnajökull (foto: Andrés Nieto Porras/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na pútavý výlet do krajiny gejzírov a neposlušných sopiek sa snaží nalákať na svojej novej linke z maďarskej Budapešti na Island letecká spoločnosť Wizz Air.

Spiatočné letenky do islandského hlavného mesta Reykjavík sa dajú kúpiť za 41980 HUF (alebo v prepočte cca 132 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 36180 HUF (asi 114 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä na konci apríla/na začiatku mája 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Island nech poslúži z Budapešti (BUD) dňa 24. apríla s návratom z islandského Reykjavíku (KEF) dňa 4. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Reykjavík za 41980 HUF bez WDC / 36180 s WDC (24.04.-04.05.2016)

Nová linka spoločnosti Wizz Air z Budapešti na Island

Pravidelné spojenie z budapeštianskeho letiska (BUD) do islandského hlavného mesta Reykjavík (KEF) pod taktovkou nízkonákladovky Wizz Air (W6) bude v prevádzke od 27. marca 2016 s dvoma týždennými frekvenciami (s letmi oboma smermi vždy v stredu a v nedeľu).

Letový poriadok Budapešť (BUD) – Reykjavík (KEF) od 27.03. do 26.10.2016
BUD-KEF W62427 13:55-16:45 A320 –3—7 (t.j. stredy a nedele)
KEF-BUD W62428 17:25-23:55 A320 –3—7 (t.j. stredy a nedele)

Island

Fascinujúci Island, rozprestierajúci sa na území s rozlohou viac ako 100 tisíc km², zaberá približne dvojnásobnú plochu ako Slovensko. Aj napriek svojej (pomerne nepriaznivej) geografickej polohe v oblasti severného polárneho kruhu sa môže pochváliť relatívne miernymi zimami pod vplyvom výrazne pôsobiaceho Golfského prúdu. Okúpať prakticky v každom ročnom období sa máte príležitosť v nádhernej geotermálnej Modrej lagúne (Blue Lagoon), situovanej zhruba na polceste z medzinárodného letiska Keflavík Airport do pohodovej metropoly Islandu Reykjavík.

Fantastická krajina gejzírov, sopiek i ľadovcov

Z celkom príjmneého islandského hlavného mesta azda Vaše kroky povedú do znamenitej oblasti Þingvellir National Park, k impozantným vodopádom Gullfoss alebo k majestátnemu neďalekému Veľkému Gejzíru “The Great Geysir”. O niečo ďalej smerom na východ natrafíte na nesmierne fotogenický región Landmannalaugar, najrozľahlejší európsky ľadovec Vatnajökull (položený v národnom parku s rovnakým názvom) a najväčšie európske ľadovcové jazero Jökulsárlón.

Island v septembri

September môže byť vcelku výhodnou dobou na odhaľovanie ukrytých krás pôvabného Islandu. V tomto období po skončení hlavnej islandskej sezóny Vás očakávajú na ostrove vďačnejšie ceny i menej cestovateľov, pričom teploty sú len o máličko nižšie ako počas islandského leta a ešte stále máte k dispozícii dostatok denného svetla na spoznávanie skvelej islandskej prírody.

Islandská návšteva v zimnom období?

Milovníkom (severskej) zimy, netypickej “fotografie” a neskutočnej Aurora borealis by mohli na návštevu padnúť vhod i zimné mesiace, kedy sa dá pozorovať dramatická polárna žiara. Ceny leteniek v tomto období sú zvyčajne celkom nízke a teploty znesiteľné i vďaka prítomnosti spomínaného teplého Golfského prúdu (nevýhodou však bude menší počet hodín denného svetla).

0