VLetenky

Island s Wizz Air od 102 EUR

Iceland
Charakteristické scenérie fotogenickej islandskej prírody (foto: David Mark/Pixabay/CC0)

Na spoznávanie prírodného bohatstva krajiny gejzírov a neposlušných sopiek sa snaží podnietiť na svojej linke zo stovežatej Prahy na Island letecká spoločnosť Wizz Air.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do islandského hlavného mesta Reykjavík sa predávajú za 102 EUR / 2678 CZK s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 2138 CZK / 82 EUR.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve na začiatku jesene – s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov (s lepšou možnosťou výberu termínov pre členov WDC).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Island nech bude napr. odlet z českej Prahy (PRG) dňa 20. septembra s návratom z islandského Reykjavíku (KEF) dňa 4. októbra 2017.

Rezervácia letenky:
Praha – Reykjavík za 102 EUR bez WDC / 82 EUR s WDC (20.09.-04.10.2017)

Island

Fascinujúci Island, rozkladajúci sa na území s rozlohou viac ako 100 tisíc km², zaberá približne dvojnásobnú plochu ako Slovensko. Aj napriek svojej (pomerne nepriaznivej) geografickej polohe v oblasti severného polárneho kruhu sa môže pochváliť relatívne miernymi zimami pod vplyvom výrazne pôsobiaceho Golfského prúdu. Okúpať prakticky v každom ročnom období sa máte príležitosť v nádhernej geotermálnej Modrej lagúne (Blue Lagoon), situovanej zhruba na polceste z medzinárodného letiska Keflavík Airport do pohodovej metropoly Islandu Reykjavík.

Fantastická krajina gejzírov, sopiek i ľadovcov

Z celkom príjemného islandského hlavného mesta azda Vaše kroky povedú do znamenitej oblasti Þingvellir National Park, k impozantným vodopádom Gullfoss alebo k majestátnemu neďalekému Veľkému Gejzíru “The Great Geysir”. O čosi ďalej smerom na východ natrafíte na nesmierne fotogenický región Landmannalaugar, najrozľahlejší európsky ľadovec Vatnajökull (položený v národnom parku s rovnakým názvom) a najväčšie európske ľadovcové jazero Jökulsárlón.

Island v septembri

September môže byť vcelku výhodnou dobou na objavovanie skrytých krás pôvabného Islandu. V tomto období po skončení hlavnej islandskej sezóny Vás očakávajú na ostrove vďačnejšie ceny aj menej cestovateľov, pričom teploty budú len o máličko nižšie ako v priebehu islandského leta a ešte stále máte k dispozícii dostatok denného svetla na odhaľovanie skvelej islandskej prírody.

Islandská návšteva v zimnom čase?

Milovníkom (severskej) zimy, netypickej “fotografie” a neskutočnej Aurora borealis by mohli na návštevu padnúť vhod i zimné mesiace, kedy sa dá pozorovať dramatická polárna žiara. Ceny leteniek v tejto dobe bývajú zvyčajne celkom nízke a teploty znesiteľné aj vďaka prítomnosti už spomenutého teplého Golfského prúdu (nevýhodou však bude menší počet hodín denného svetla).

0