VLetenky

Island s Norwegian Air Shuttle od 227 EUR

Gullfoss
Elegantné vodopády Gullfoss – obľúbená cestovateľská špecialita (foto: O Palsson/Flickr/CC BY 2.0)

Na výlet do krajiny gejzírov a neposlušných sopiek zvádza ponuka škandinávskej leteckej spoločnosti Norwegian Air Shuttle (s odletom z maďarskej Budapešti).

Spiatočné letenky do islandského hlavného mesta Reykjavík sú v predaji za 227 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä v priebehu apríla a mája 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Island môže byť z Budapešti (BUD) dňa 21. mája s návratom z islandského Reykjavíku (KEF) dňa 31. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Reykjavík za 227 EUR (21.05.-31.05.2016)

Island

Fascinujúci Island, rozprestierajúci sa na území s rozlohou viac ako 100 tisíc km², zaberá približne dvojnásobnú plochu ako Slovensko. Aj napriek svojej (pomerne nepriaznivej) geografickej polohe v oblasti severného polárneho kruhu sa môže pochváliť relatívne miernymi zimami pod vplyvom výrazne pôsobiaceho Golfského prúdu. Okúpať prakticky v každom ročnom období sa máte možnosť v nádhernej geotermálnej Modrej lagúne (Blue Lagoon), situovanej zhruba na polceste z medzinárodného letiska Keflavík Airport do pohodovej metropoly Islandu Reykjavík.

Fantastická krajina gejzírov, sopiek i ľadovcov

Z celkom príjemného islandského hlavného mesta azda Vaše kroky povedú do znamenitej oblasti Þingvellir National Park, k impozantným vodopádom Gullfoss alebo k majestátnemu neďalekému Veľkému Gejzíru “The Great Geysir”. O ničo ďalej smerom na východ natrafíte na nesmierne fotogenický región Landmannalaugar, najrozľahlejší európsky ľadovec Vatnajökull (položený v národnom parku s rovnakým názvom) a najväčšie európske ľadovcové jazero Jökulsárlón.

Island v septembri

September môže byť vcelku výhodnou dobou na odhaľovanie ukrytých krás pôvabného Islandu. V tomto období po skončení hlavnej islandskej sezóny Vás očakávajú na ostrove vďačnejšie ceny i menej cestovateľov, pričom teploty sú len o máličko nižšie ako počas islandského leta a ešte stále máte k dispozícii dostatok denného svetla na spoznávanie skvelej islandskej prírody.

Islandská návšteva v zimnom období?

Milovníkom (severskej) zimy, netypickej “fotografie” a neskutočnej Aurora borealis by mohli na návštevu padnúť vhod i zimné mesiace, kedy sa dá pozorovať dramatická polárna žiara. Ceny leteniek v tomto období sú zvyčajne celkom nízke a teploty znesiteľné i vďaka prítomnosti spomínaného teplého Golfského prúdu (nevýhodou však bude menší počet hodín denného svetla).

0