VLetenky

Island s Norwegian Air Shuttle od 186 EUR

Seljalandsfoss
Charakteristické scenérie fotogenickej juhoislandskej prírody (foto: David Mark/Pixabay/CC0)

Do krajiny gejzírov a neposlušných sopiek (aj s možnosťou prehliadky nórskej metropoly Oslo) láka škandinávska letecká spoločnosť Norwegian Air Shuttle (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Reykjavíku sú v predaji za 186 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu pri uplatnení kupónu “RABATT2017” umožňujúceho zľavu 15 EUR (v tomto prípade zo základnej ceny 201 EUR) na doleuvedenom odkaze na rezerváciu do 4. januára (do 23:59).

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä počas februára 2017 s predajom do 4. januára do 23:59 s promokódom (resp. za základnú cenu do aktualizácie tarifu/do vyčerpania termínov).

Zľavový kupón (“RABATT2017”) sa zadáva v priebehu rezervačného procesu po zvolení jednotlivých letov a vypísaní osobných údajov (do políčka “Voucher code”).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Island nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 13. februára s návratom z islandského Reykjavíku (KEF) dňa 28. februára 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Reykjavík za 186 EUR (13.02.-28.02.2017 s promokódom / 201 EUR pred zľavou)

Island

Fantastický Island, rozkladajúci sa na území s rozlohou vyše 100 tisíc km², zaberá zhruba dvojnásobnú plochu ako Slovensko. I napriek svojej (relatívne nepriaznivej) geografickej polohe v oblasti severného polárneho kruhu sa môže popýšiť pomerne miernymi zimami pod vplyvom výrazne pôsobiaceho Golfského prúdu. Okúpať prakticky v každom ročnom období sa možno v prekrásnej geotermálnej Modrej lagúne (Blue Lagoon), položenej približne na polceste z medzinárodného letiska Keflavík Airport do príjemnej miestnej metropoly Reykjavík.

Fascinujúca krajina gejzírov, sopiek i ľadovcov

Z vcelku pohodového islandského hlavného mesta snáď Vaše kroky povedú do famóznej oblasti Þingvellir National Park, k majestátnym vodopádom Gullfoss alebo k impozantnému neďalekému Veľkému Gejzíru “The Great Geysir”. O čosi ďalej smerom na východ naďabíte na neskutočne fotogenický región Landmannalaugar, najrozľahlejší európsky ľadovec Vatnajökull (situovaný v národnom parku s tým istým názvom) a najväčšie európske ľadovcové jazero Jökulsárlón.

Island v septembri

September môže byť celkom vhodnou dobou na objavovanie skrytých krás príťažlivého Islandu. V tomto období po skončení hlavnej islandskej sezóny Vás čakajú na ostrove vďačnejšie ceny i menej cestovateľov, pričom teploty budú iba o máličko nižšie ako počas islandského leta a ešte stále máte k dispozícii dostatok denného svetla na spoznávanie úžasnej islandskej prírody.

Islandská návšteva v zimnom období?

Milovníkom (severskej) zimy, netradičnej “fotografie” a neuveriteľnej Aurora borealis by sa mohli na návštevu hodiť aj zimné mesiace, kedy možno pozorovať magickú polárnu žiaru. Ceny leteniek v tomto období sú obyčajne vcelku nízke a teploty znesiteľné aj vďaka prítomnosti spomínaného teplého Golfského prúdu (nevýhodou však bude menší počet hodín denného svetla).

0