VLetenky

Island s Norwegian Air Shuttle a Germanwings od 212 EUR

Gullfoss
Idylický Flatey Island v Shaky Bay (Skjálfandi Flói) pri Húsavíku (foto: VisitHusavik/Flickr/CC BY 2.0)

Na výlet do krajiny gejzírov a neposlušných sopiek možno vyraziť pri skombinovaní ponúk leteckých spoločností Norwegian Air Shuttle a Germanwings (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do islandského hlavného mesta Reykjavík sa dajú kúpiť za 212 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine cenu nájdete v obmedzenom množstve hlavne v priebehu mája / na začiatku júna 2016 (s predajom do aktualizácie tarifov či do vyčerpania termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Island nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 21. mája s návratom z islandského Reykjavíku (KEF) dňa 3. júna 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Reykjavík za 212 EUR (21.05.-03.06.2016)

Island

Fantastický Island, rozkladajúci sa na území s rozlohou vyše 100 tisíc km², zaberá zhruba dvojnásobnú plochu ako Slovensko. I napriek svojej (relatívne nepriaznivej) geografickej polohe v oblasti severného polárneho kruhu sa môže popýšiť pomerne miernymi zimami pod vplyvom výrazne pôsobiaceho Golfského prúdu. Okúpať prakticky v každom ročnom období sa máte šancu v prekrásnej geotermálnej Modrej lagúne (Blue Lagoon), položenej približne na polceste z medzinárodného letiska Keflavík Airport do príjemnej metropoly Islandu Reykjavík.

Fascinujúca krajina gejzírov, sopiek i ľadovcov

Z vcelku pohodového islandského hlavného mesta snáď Vaše kroky povedú do amóznej oblasti Þingvellir National Park, k majestátnym vodopádom Gullfoss alebo k impozantnému neďalekému Veľkému Gejzíru “The Great Geysir”. O čosi ďalej smerom na východ naďabíte na neskutočne fotogenický región Landmannalaugar, najrozľahlejší európsky ľadovec Vatnajökull (situovaný v národnom parku s tým istým názvom) a najväčšie európske ľadovcové jazero Jökulsárlón.

Island v septembri

September môže byť celkom výhodnou dobou na objavovanie skrytých krás príťažlivého Islandu. V tomto období po skončení hlavnej islandskej sezóny Vás čakajú na ostrove vďačnejšie ceny aj menej cestovateľov, pričom teploty budú iba o máličko nižšie ako počas islandského leta a ešte stále máte k dispozícii dostatok denného svetla na spoznávanie úžasnej islandskej prírody.

Islandská návšteva v zimnom období?

Milovníkom (severskej) zimy, netradičnej “fotografie” a neuveriteľnej Aurora borealis by sa mohli na návštevu hodiť aj zimné mesiace, kedy možno pozorovať magickú polárnu žiaru. Ceny leteniek v tomto období sú obyčajne vcelku nízke a teploty znesiteľné aj vďaka prítomnosti spomínaného teplého Golfského prúdu (nevýhodou však bude menší počet hodín denného svetla).

0