VLetenky

Island s Lufthansou od 180 EUR

 Modrá Lagúna
Excelentná geotermálna Blue Lagoon na juhozápade grandiózneho Islandu (foto: PopTech/Flickr)

K návšteve neuveriteľne fotogenickej krajiny gejzírov a neposlušných sopiek (nielen počas letných prázdnin) láka atraktívna ponuka leteckej spoločnosti Lufthansa (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky na Island sa dajú kúpiť za 4973 CZK (alebo v prepočte cca 180 EUR) s odletom zo stovežatej Prahy. Za príplatok 10 EUR možno letieť aj z poľského Krakova.

Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 5 dní lebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do vyčerpania voľných termínov. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi) od mája do septembra 2015 (pri odletoch z Prahy aj v spomíanom letnom prázdninovom období).

Ako príklad rezervácie letenky na Island nech poslúži z Prahy (PRG) dňa 25. júla (sobota) s návratom z islandského Reykjavíku (KEF) dňa 1. augusta 2015 (sobota).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Krakova (KRK) dňa 2. mája (sobota) s návratom z islandského Reykjavíku (KEF) dňa 16. mája 2015 (sobota).

Rezervácia letenky:
Praha – Reykjavík za 4973 CZK (25.07.-01.08.2015)

Krakov – Reykjavík za 190 EUR (02.05.-16.05.2015)
Krakov – Reykjavík za 5296 CZK (02.05.-16.05.2015)

Island

Fascinujúci Island, rozprestierajúci sa na území s rozlohou viac ako 100 tisíc km², zaberá približne dvojnásobnú plochu ako Slovensko. Aj napriek svojej (pomerne nepriaznivej) geografickej polohe v oblasti severného polárneho kruhu sa môže pochváliť relatívne miernymi zimami pod vplyvom výrazne pôsobiaceho Golfského prúdu. Okúpať prakticky v každom ročnom období sa máte možnosť v nádhernej geotermálnej Modrej lagúne (Blue Lagoon), situovanej zhruba na polceste z medzinárodného letiska Keflavík Airport do pohodovej metropoly Islandu Reykjavík.

Fantastická krajina gejzírov, sopiek i ľadovcov

Z celkom pôsobivého islandského hlavného mesta azda Vaše kroky povedú do znamenitej oblasti Þingvellir National Park, k impozantným vodopádom Gullfoss alebo k majestátnemu neďalekému Veľkému Gejzíru “The Great Geysir”. O niečo ďalej smerom na východ natrafíte na nesmierne fotogenický región Landmannalaugar, najrozľahlejší európsky ľadovec Vatnajökull (položený v národnom parku s rovnakým názvom) a najväčšie európske ľadovcové jazero Jökulsárlón.

Island v septembri

September môže byť vcelku výhodnou dobou na odhaľovanie ukrytých krás pôvabného Islandu. V tomto období po skončení hlavnej islandskej sezóny Vás očakávajú na ostrove vďačnejšie ceny aj menej cestovateľov, pričom teploty sú len o máličko nižšie ako počas islandského leta a ešte stále máte k dispozícii dostatok denného svetla na spoznávanie skvelej islandskej prírody.

Islandská návšteva v zimnom období?

Milovníkom (severskej) zimy, netypickej “fotografie” a neskutočnej Aurora borealis by mohli na návštevu padnúť vhod i zimné mesiace, kedy sa dá pozorovať dramatická polárna žiara. Ceny leteniek v tomto období sú zvyčajne celkom nízke a teploty znesiteľné aj vďaka prítomnosti spomínaného teplého Golfského prúdu (nevýhodou však bude menší počet hodín denného svetla).

0