VLetenky

Island s Easy Jet od 57 EUR

 Auster-Skaftafellssysla
Bývalý národný park Skaftafell, dnes súčasť väčšieho Vatnajökull N.P. (foto: Victor Montol/Flickr)

K mimoriadne pôsobivej návšteve nesmierne fotogenickej krajiny gejzírov a neposlušných sopiek zvádza pútavá ponuka leteckej spoločnosti Easy Jet Switzerland.

Spiatočné letenky na Island kúpite za 69 CHF (alebo v prepočte cca 57 EUR) s odletom z Bazileja. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete najmä v priebehu januára 2015. Uvedená suma platí vrátane administratívneho poplatku za platbu kartou (do celkovej ceny letenky sa započítava len raz bez ohľadu na počet segmentov či cestujúcich).

Príkladom rezervácie letenky na Island môže byť odlet zo švajčiarskeho Bazileja (BSL) dňa 16. januára s návratom z islandského Reykjavíku (KEF) dňa 30. januára 2015.

Rezervácia letenky:
Bazilej – Reykjavík za 69 CHF (16.01.-30.01.2015)

Doprava do Švajčiarska

Prískok do Bazileja možno zrealizovať linkou Easy Jet-u z Budapešti/z Krakova a(lebo) železničnou dopravou rakúskymi/švajčiarskymi “dráhami” z Viedne (v najlepšom prípade nočným vlakom).

Island

Fantastický Island, rozkladajúci sa na území s rozlohou vyše 100 tisíc km², zaberá zhruba dvojnásobnú plochu ako Slovensko. I napriek svojej (relatívne nepriaznivej) geografickej polohe v oblasti severného polárneho kruhu sa môže popýšiť pomerne miernymi zimami pod vplyvom výrazne pôsobiaceho Golfského prúdu. Okúpať prakticky v každom ročnom období sa máte príležitosť v prekrásnej geotermálnej Modrej lagúne (Blue Lagoon), položenej približne na polceste z medzinárodného letiska Keflavík Airport do príjemnej metropoly Islandu Reykjavík.

Fascinujúca krajina gejzírov, sopiek i ľadovcov

Z vcelku impresívneho islandského hlavného mesta snáď Vaše kroky povedú do famóznej oblasti Þingvellir National Park, k majestátnym vodopádom Gullfoss alebo k impozantnému neďalekému Veľkému Gejzíru “The Great Geysir”. O čosi ďalej smerom na východ naďabíte na neskutočne fotogenický región Landmannalaugar, najrozľahlejší európsky ľadovec Vatnajökull (situovaný v národnom parku s tým istým názvom) a najväčšie európske ľadovcové jazero Jökulsárlón.

Island v septembri

September môže byť celkom vhodnou dobou na objavovanie skrytých krás príťažlivého Islandu. V tomto období po skončení hlavnej islandskej sezóny Vás čakajú na ostrove vďačnejšie ceny aj menej cestovateľov, pričom teploty sú iba o máličko nižšie ako v priebehu islandského leta a ešte stále máte k dispozícii dostatok denného svetla na spoznávanie úžasnej islandskej prírody.

Islandská návšteva v zimnom období?

Milovníkom (severskej) zimy, netradičnej “fotografie” a neuveriteľnej Aurora borealis by sa mohli na návštevu hodiť aj zimné mesiace, kedy možno pozorovať magickú polárnu žiaru. Ceny leteniek v tomto období sú obyčajne vcelku nízke a teploty znesiteľné i zásluhou prítomnosti spomínaného teplého Golfského prúdu (nevýhodou však bude menší počet hodín denného svetla).

0