VLetenky

Island s Air Berlin od 287 EUR

Lake Mývatn
Excelentné geotermálne jazero Mývatn na severovýchode (foto: MindsEye_PJ/Flickr/CC BY 2.0)

Výlet do neskutočne fotogenickej krajiny gejzírov a neposlušných sopiek možno podniknúť pri využití priamej (sezónnej) linky leteckej spoločnosti Niki/Air Berlin z Viedne. Pri ceste z bratislavského leteckého prístavu absolvujete zároveň najkratší európsky medzinárodný (“vyhliadkový”) let a budete mať možnosť venovať sa prehliadke rakúskej metropoly či spottingu na viedenskom letisku

Spiatočné letenky na Island kúpite za 287 EUR s odletom zo spomínaného viedenského “Schwechatu”. V cene 295 EUR doletíte do Reykjavíku aj z bratislavského letiska M.R. Štefánika

Dostupnosť leteniek za najnižšiu (a o niečo) vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä (s odletmi) v priebehu mája 2015 (s predajom do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky na Island nech poslúži z Viedne (VIE) dňa 26. mája s návratom z islandského Reykjavíku (KEF) dňa 5. júna 2015.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z bratislavského letiska (BTS) dňa 26. mája s návratom z islandského Reykjavíku (KEF) dňa 5. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Reykjavík za 287 EUR (26.05.-05.06.2015)
Viedeň – Reykjavík za 300 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Reykjavík za 8426 CZK (rezervácia v ČJ)

Bratislava – Reykjavík za 295 EUR (26.05.-05.06.2015)
Bratislava – Reykjavík za 304 EUR (rezervácia v SJ)
Bratislava – Reykjavík za 8520 CZK (rezervácia v ČJ)

Island

Fantastický Island, rozkladajúci sa na území s rozlohou vyše 100 tisíc km², zaberá zhruba dvojnásobnú plochu ako Slovensko. I napriek svojej (relatívne nepriaznivej) geografickej polohe v oblasti severného polárneho kruhu sa môže popýšiť pomerne miernymi zimami pod vplyvom výrazne pôsobiaceho Golfského prúdu. Okúpať prakticky v každom ročnom období sa máte príležitosť v prekrásnej geotermálnej Modrej lagúne (Blue Lagoon), položenej približne na polceste z medzinárodného letiska Keflavík Airport do príjemnej metropoly Islandu Reykjavík.

Fascinujúca krajina gejzírov, sopiek i ľadovcov

Z vcelku príjemného islandského hlavného mesta snáď Vaše kroky povedú do famóznej oblasti Þingvellir National Park, k majestátnym vodopádom Gullfoss alebo k impozantnému neďalekému Veľkému Gejzíru “The Great Geysir”. O čosi ďalej smerom na východ naďabíte na neskutočne fotogenický región Landmannalaugar, najrozľahlejší európsky ľadovec Vatnajökull (sizuovaný v národnom parku s tým istým názvom) a najväčšie európske ľadovcové jazero Jökulsárlón.

Island v septembri

September môže byť celkom výhodnou dobou na objavovanie skrytých krás príťažlivého Islandu. V tomto období po skončení hlavnej islandskej sezóny Vás čakajú na ostrove vďačnejšie ceny aj menej cestovateľov, pričom teploty sú iba o máličko nižšie ako počas islandského leta a ešte stále máte k dispozícii dostatok denného svetla na spoznávanie úžasnej islandskej prírody.

Islandská návšteva v zimnom období?

Milovníkom (severskej) zimy, netradičnej “fotografie” a neuveriteľnej Aurora borealis by sa mohli na návštevu hodiť aj zimné mesiace, kedy možno pozorovať magickú polárnu žiaru. Ceny leteniek v tomto období sú obyčajne vcelku nízke a teploty znesiteľné aj zásluhou prítomnosti spomínaného teplého Golfského prúdu (nevýhodou však bude menší počet hodín denného svetla).

0