VLetenky

Island s Air Berlin za 208 EUR

Iceland
Fotogenický vodopád Seljalandsfoss na juhozápade Islandu (foto: adriankirby/Pixabay/CC0)

Výlet do krajiny gejzírov a neposlušných sopiek (na konci leta) máte možnosť uskutočniť pri využití priamej (sezónnej) linky leteckej spoločnosti Niki/Air Berlin z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do islandského hlavného mesta Reykjavík sa dajú kúpiť za 208 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve od konca augusta do polovice septembra 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu/do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Island môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 22. augusta s návratom z islandského Reykjavíku (KEF) dňa 6. septembra 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Reykjavík za 208 EUR (22.08.-06.09.2017)

Island

Fantastický Island, rozkladajúci sa na území s rozlohou vyše 100 tisíc km², zaberá zhruba dvojnásobnú plochu ako Slovensko. I napriek svojej (relatívne nepriaznivej) geografickej polohe v oblasti severného polárneho kruhu sa môže popýšiť pomerne miernymi zimami pod vplyvom výrazne pôsobiaceho Golfského prúdu. Okúpať prakticky v každom ročnom období sa máte príležitosť v prekrásnej geotermálnej Modrej lagúne (Blue Lagoon), položenej približne na polceste z medzinárodného letiska Keflavík Airport do príjemnej metropoly Islandu Reykjavík.

Fascinujúca krajina gejzírov, sopiek i ľadovcov

Z vcelku príjemného islandského hlavného mesta snáď Vaše kroky povedú do famóznej oblasti Þingvellir National Park, k majestátnym vodopádom Gullfoss alebo k impozantnému neďalekému Veľkému Gejzíru “The Great Geysir”. O čosi ďalej smerom na východ naďabíte na neskutočne fotogenický región Landmannalaugar, najrozľahlejší európsky ľadovec Vatnajökull (situovaný v národnom parku s rovnakým názvom) a najväčšie európske ľadovcové jazero Jökulsárlón.

Island v septembri

September môže byť celkom výhodnou dobou na objavovanie skrytých krás príťažlivého Islandu. V tomto období po skončení hlavnej islandskej sezóny Vás čakajú na ostrove vďačnejšie ceny aj menej cestovateľov, pričom teploty budú iba o máličko nižšie ako v priebehu islandského leta a ešte stále máte k dispozícii dostatok denného svetla na spoznávanie úžasnej islandskej prírody.

Islandská návšteva v zimnom období?

Milovníkom (severskej) zimy, netradičnej “fotografie” a neuveriteľnej Aurora borealis by sa mohli na návštevu hodiť aj zimné mesiace, kedy možno pozorovať magickú polárnu žiaru. Ceny leteniek v tomto čase sú obyčajne vcelku nízke a teploty znesiteľné aj vďaka prítomnosti spomínaného teplého Golfského prúdu (nevýhodou však bude menší počet hodín denného svetla).

0