VLetenky

Island s Air Berlin od 206 EUR

Lake Mývatn
Charakteristické scenérie fotogenickej juhoislandskej prírody (foto: David Mark/Pixabay/CC0)

Letný výlet do krajiny gejzírov a neposlušných sopiek máte príležitosť zrealizovať (s odbavenou batožinou) pri využití priamej (sezónnej) linky leteckej spoločnosti Niki/Air Berlin z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do islandského hlavného mesta Reykjavík kúpite za 206 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 13. mája do 30. júna 2017 a predaj do aktualizácie tarifu, resp. do vyčerpania voľných termínov (pri cestovaní s odbavenou batožinou).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine cenu nájdete v obmedzenom množstve v čase od konca mája do konca júna 2017.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsemrnej letenky na Island môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 6. júna s návratom z islandského Reykjavíku (KEF) dňa 20. júna 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Reykjavík za 206 EUR (06.06.-20.06.2017)

Island

Fascinujúci Island, rozprestierajúci sa na území s rozlohou viac ako 100 tisíc km², zaberá približne dvojnásobnú plochu ako Slovensko. Aj napriek svojej (pomerne nepriaznivej) geografickej polohe v oblasti severného polárneho kruhu sa môže pochváliť relatívne miernymi zimami pod vplyvom výrazne pôsobiaceho Golfského prúdu. Okúpať prakticky v každom ročnom období sa máte šancu v nádhernej geotermálnej Modrej lagúne (Blue Lagoon), situovanej zhruba na polceste z medzinárodného letiska Keflavík Airport do pohodovej metropoly Islandu Reykjavík.

Fantastická krajina gejzírov, sopiek i ľadovcov

Z celkom pohodového islandského hlavného mesta azda Vaše kroky povedú do znamenitej oblasti Þingvellir National Park, k impozantným vodopádom Gullfoss alebo k majestátnemu neďalekému Veľkému Gejzíru “The Great Geysir”. O niečo ďalej smerom na východ natrafíte na nesmierne fotogenický región Landmannalaugar, najrozľahlejší európsky ľadovec Vatnajökull (položený v národnom parku s rovnakým názvom) a najväčšie európske ľadovcové jazero Jökulsárlón.

Island v septembri

September môže byť vcelku vhodnou dobou na odhaľovanie ukrytých krás pôvabného Islandu. V tomto období po skončení hlavnej islandskej sezóny Vás očakávajú na ostrove vďačnejšie ceny i menej cestovateľov, pričom teploty budú len o máličko nižšie ako v priebehu islandského leta a ešte stále máte k dispozícii dostatok denného svetla na spoznávanie skvelej islandskej prírody.

Islandská návšteva v zimnom období?

Milovníkom (severskej) zimy, netypickej “fotografie” a neskutočnej Aurora borealis by mohli na návštevu padnúť vhod i zimné mesiace, kedy sa dá pozorovať dramatická polárna žiara. Ceny leteniek v tomto období sú zvyčajne celkom nízke a teploty znesiteľné i vďaka prítomnosti spomínaného teplého Golfského prúdu (nevýhodou však bude menší počet hodín denného svetla).

0