VLetenky

Írsky Dublin s Ryanair za 50 EUR

Ashford Castle
Ashford Castle – k bývalým majiteľom patrila i Guiness Family (foto: Larry Koester/Flickr/CC BY 2.0)

Výlet do fenomenálneho Írska (v chladnejšom období) možno podniknúť (aj počas “predĺženého” víkendu) pri využití ponuky “miestnej” leteckej spoločnosti Ryanair (s odletom z Bratislavy).

Spiatočné letenky do írskeho Dublinu máte príležitosť kúpiť za 50 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým od polovice januára do polky februára 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Írska môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 6. februára (sobota) s návratom z Dublinu (DUB) dňa 8. februára 2016 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Dublin za 50 EUR (06.02.-08.02.2016)

Írsko

Famózne Írsko – tretí najväčší európsky ostrov, zaberá územie s rozlohou viac ako 84 tisíc km², kde žije vyše 6,4 milióna obyvateľov. Polmiliónový Dublin, príjemná írska metropola, Vás očakáva v centrálnej časti ostrova pri východnom pobreží. V južných častiach Írska neobíďte najmä historické Kilkenny s majestátnym hradom, najstaršie írske mesto Waterford, druhé najľudnatejšie sídlo Cork (s pozoruhodným okolím v oblasti West Cork) a impozantný Limerick (štvorka podľa počtu obyvateľov).

Fascinujúce západné Írsko

K vskutku pôsobivým regiónom sa radia írsky “stredozápad” (midwest) a to hlavne oblasť okolo Galway. V tomto kúte Írska naďabíte na rozložitý stredoveký zámok Tullamore, dramatické prímorské útesy Moher v Burren či skvelý národný park Connemara National Park. Trasou z letiska Connemara na Inis Main s domácou aerolinkou Aer Arann (Islands) docestujete štvrtým najkratším komerčným letom na svete (16,8 km) na výborné ostrovy Aran Islands (obsluhované lietadlami BN-2).

Excelentné Severné Írsko

Určite nevynechajte ani príťažlivé Severné Írsko. Impresívny 270-tisícový Belfast, severoírske administratívno-politické centrum, nájdete vo východnej oblasti Northern Ireland. Nenechajte si ujsť ani pohodové Derry, dvojku podľa rebríčka ľudnatosti. Na severnom pobreží naďabíte na neskutočne magické skalné formácie Giant’s Causeway. Vcelku populárna “area”, výnimočne fotogenická (County) Donegal, pokrýva severozápadný cíp ostrova (patriaci samotnému Írsku).

Cenovo lákavé letenky z Írska

Mimoriadne pôvabné Írsko samozrejme okrem samostatnej návštevy môže dobre poslúžiť i ako prestupná stanica pre transoceánske lety, keďže letenky cez Atlantik sú často najdostupnejšie práve odtiaľto. Týka sa to prevažne leteckých liniek do Severnej Ameriky, pričom obzvlášť výhodné zvyknú bývať letenky na západné pobrežie Spojených štátov amerických.

0