VLetenky

Írsky Dublin s Ryanair od 50 EUR

Dublin Port
K bývalým majiteľom Ashford Castle patrila aj Guiness Family (foto: Larry Koester/Flickr/CC BY 2.0)

Na jesennú návštevu geniálneho Írska máte možnosť vyraziť pri využití ponuky (práve odtiaľ pochádzajúcej) leteckej spoločnosti Ryanair (s odletom z bratislavského letiska M.R. Štefánika).

Spiatočné letenky do írskeho Dublinu sú v predaji za 50 EUR s odletom zo spomínanej Bratislavy. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Írska nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 26. novembra (štvrtok) s návratom z Dublinu (DUB) dňa 30. novembra 2015 (pondelok).

Veľmi obmedzený počet ďalších termínov v podobnej cenovej hladine, resp. za neveľký príplatok nájdete v okolitých dátumoch (t.j. na konci novembra 2015).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Dublin za 50 EUR (26.11.-30.11.2015)

Írsko

Znamenité Írsko – tretí najväčší európsky ostrov, zaberá územie s rozlohou vyše 84 tisíc km², kde žije viac ako 6,4 milióna obyvateľov. Polmiliónový Dublin, pohodová írska metropola, Vás čaká v centrálnej partii ostrova pri východnom pobreží. V južných partiách Írska nevynechajte hlavne historické Kilkenny s impozantným hradom, najstaršie írske mesto Waterford, druhé najľudnatejšie sídlo Cork (s pozoruhodným okolím v oblasti West Cork) a majestátny Limerick (štvorka podľa počtu obyvateľov).

Fantastické západné Írsko

K vskutku impresívnym regiónom sa zaraďujú írsky “stredozápad” (midwest) a to najmä oblasť okolo Galway. V tomto kúte Írska natrafíte na rozložitý stredoveký zámok Tullamore, magické prímorské útesy Moher v Burren či úžasný národný park Connemara National Park. Trasou z letiska Connemara na Inis Main s domácou aerolinkou Aer Arann (Islands) doputujete štvrtým najkratším komerčným letom na svete (16,8 km) na vynikajúce ostrovy Aran Islands (operované lietadlami BN-2).

Výborné Severné Írsko

Istotne neobíďte ani pôvabné Severné Írsko. Pôsobivý 270-tisícový Belfast, severoírske administratívno-politické centrum, nájdete vo východnej časti Northern Ireland. Nenechajte si ujsť ani príjemné Derry, dvojku podľa rebríčka ľudnatosti. Na severnom pobreží narazíte na nesmierne dramatické skalné formácie Giant’s Causeway. Vcelku obľúbená “area”, mimoriadne fotogenická (County) Donegal, pokrýva severozápadný cíp ostrova (patriaci samotnému Írsku).

Cenovo pútavé letenky z Írska

Výnimočne príťažlivé Írsko samozrejme okrem samostatnej návštevy môže dobre poslúžiť aj ako prestupná stanica pre transoceánske lety, keďže letenky cez Atlantik sú často najdostupnejšie práve odtiaľto. Týka sa to predovšetkým leteckých liniek do Severnej Ameriky, pričom obzvlášť výhodné zvyknú bývať letenky na západné pobrežie Spojených štátov amerických.

0