VLetenky

Írsko s Ryanair za 50 EUR

Dublin Port
Populárna dublinská štvrť Temple Bar s rovnomenným pubom (foto: M. King/Flickr/CC BY 2.0)

Skorú jarnú návštevu fenomenálneho Írska možno uskutočniť pri využití ponuky (práve odtiaľ pochádzajúcej) leteckej spoločnosti Ryanair (s odletom z bratislavského letiska M.R. Štefánika).

Spiatočné letenky do írskeho Dublinu kúpite za 50 EUR s odletom zo spomínanej Bratislavy. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Írska môže byť odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 3. marca s návratom z írskeho Dublinu (DUB) dňa 5. marca 2015.

Veľmi obmedzený počet ďalších termínov v podobnej cenovej hladine, resp. za príplatok v rozumnej miere nájdete v okolitých dátumoch (t.j. na začiatku marca 2015).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Dublin za 50 EUR (03.03.-05.03.2015)

Írsko

Famózne Írsko – tretí najväčší európsky ostrov, zaberá územie s rozlohou viac ako 84 tisíc km², kde žije vyše 6,4 milióna obyvateľov. Polmiliónový Dublin, príjemná írska metropola, Vás očakáva v centrálnej časti ostrova pri východnom pobreží. V južných častiach Írska neobíďte najmä historické Kilkenny s majestátnym hradom, najstaršie írske mesto Waterford, druhé najľudnatejšie sídlo Cork (s pozoruhodným okolím v oblasti West Cork) a impozantný Limerick (štvorka podľa počtu obyvateľov).

Fascinujúce západné Írsko

K veľmi pôsobivým regiónom sa radia írsky “stredozápad” (midwest) a to najmä oblasť okolo Galway. V tomto kúte Írska naďabíte na rozložitý stredoveký zámok Tullamore, dramatické prímorské útesy Moher v Burren či skvelý národný park Connemara National Park. Trasou z letiska Connemara na Inis Main s domácou aerolinkou Aer Arann (Islands) docestujete štvrtým najkratším komerčným letom na svete (16,8 km) na excelentné ostrovy Aran Islands (operované lietadlami BN-2).

Vynikajúce Severné Írsko

Určite nevynechajte ani príťažlivé Severné Írsko. Impresívny 270-tisícový Belfast, severoírske administratívno-politické centrum, nájdete vo východnej partii Northern Ireland. Nenechajte si ujsť ani pohodové Derry, dvojku podľa rebríčka ľudnatosti. Na severnom pobreží narazíte na neskutočne magické skalné formácie Giant’s Causeway. Veľmi populárna “area”, výnimočne fotogenická (County) Donegal, pokrýva severozápadný cíp ostrova (patriaci samotnému Írsku).

Cenovo lákavé letenky z Írska

Mimoriadne pôvabné Írsko samozrejme okrem samostatnej návštevy môže dobre poslúžiť i ako prestupná stanica pre transoceánske lety, keďže letenky cez Atlantik sú často najdostupnejšie práve odtiaľto. Týka sa to hlavne leteckých liniek do Severnej Ameriky, pričom obzvlášť výhodné zvyknú bývať letenky na západné pobrežie Spojených štátov amerických.

0