VLetenky

Írsko s Ryanair od 53 EUR

Dublin Port
Sugestívny Dublin Port s pomerne pútavým “návštevníkom” (foto: Daniel Dudek-Corrigan/Flickr)

Na dnešnej tlačovej konferencii v priestoroch bratislavského letiska M.R. Štefánika došlo k očakávanému ohláseniu novej bázy leteckej spoločnosti Ryanair priamo z úst samotného CEO aerolínie menom Michael O’Leary. Jednou z krajín, kam možno podniknúť návštevu za rozumné dukáty zo Slovenska s touto aerolinkou, bude práve jej domovský štát – fenomenálneho Írsko.

Spiatočné letenky do írskeho Dublinu sú v predaji za 53 EUR s odletom zo spomínanej Bratislavy. Uvedená cena platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä v priebehu januára 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Írska môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 14. januára s návratom z írskeho Dublinu (DUB) dňa 20. januára 2015.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Dublin za 53 EUR (14.01.-20.01.2015)

Bratislava ako 71. báza Ryanairu

Michael O’Leary (CEO spoločnosti Ryanair) dňa 13.11.2014 oznámil na tlačovej konferencii v Bratislave otvorenie 71. bázy spomínanej aerolinky na bratislavskom letisku M.R. Štefánika s účinnosťou od marca 2015. Z nových trás pribudne v letnom letovom poriadku už dobre známy španielsky Madrid, čím sa celkový počet liniek (počas doby platnosti letného letového poriadku) zvýši na šestnásť. Predpokladá sa, že bázované by mali byť dve lietadlá B738 (Boeing 737-800). V praxi by to pre našich cestovateľov mohlo znamenať najmä príjemnejšie odletové a príletové časy.

Írsko

Znamenité Írsko – tretí najväčší európsky ostrov, zaberá územie s rozlohou vyše 84 tisíc km², kde žije viac ako 6,4 milióna obyvateľov. Polmiliónový Dublin, pohodová írska metropola, Vás čaká v centrálnej partii ostrova pri východnom pobreží. V južných partiách Írska nevynechajte hlavne historické Kilkenny s impozantným hradom, najstaršie írske mesto Waterford, druhé najľudnatejšie sídlo Cork (s pozoruhodným okolím v oblasti West Cork) a majestátny Limerick (štvorka podľa počtu obyvateľov).

Fantastické západné Írsko

K veľmi impresívnym regiónom sa zaraďujú írsky “stredozápad” (midwest) a to hlavne oblasť okolo Galway. V tomto kúte Írska natrafíte na rozložitý stredoveký zámok Tullamore, magické prímorské útesy Moher v Burren či úžasný národný park Connemara National Park. Trasou z letiska Connemara na Inis Main s domácou aerolíniou Aer Arann (Islands) docestujete štvrtým najkratším komerčným letom na svete (16,8 km) na výborné ostrovy Aran Islands (obsluhované lietadlami BN-2).

Výborné Severné Írsko

Istotne neobíďte ani pôvabné Severné Írsko. Pôsobivý 270-tisícový Belfast, severoírske administratívno-politické centrum, nájdete vo východnej časti Northern Ireland. Nenechajte si ujsť ani príjemné Derry, dvojku podľa rebríčka ľudnatosti. Na severnom pobreží natrafíte na neuveriteľne dramatické skalné formácie Giant’s Causeway. Veľmi obľúbená “area”, mimoriadne fotogenická (County) Donegal, pokrýva severozápadný cíp ostrova (patriaci samotnému Írsku).

Cenovo pútavé letenky z Írska

Výnimočne príťažlivé Írsko samozrejme okrem samostatnej návštevy môže dobre poslúžiť aj ako prestupná stanica pre transoceánske lety, keďže letenky cez Atlantik sú často najdostupnejšie práve odtiaľto. Týka sa to najmä leteckých liniek do Severnej Ameriky, pričom obzvlášť výhodné zvyknú bývať letenky na západné pobrežie Spojených štátov amerických.

0