VLetenky

Irán s Ukraine International Airlines od 162 EUR

Oshtoran Mountains
Grandiózne horské panorámy západoiránskej provincie Lorestan (foto: Ninara/Flickr/CC BY 2.0)

Dramatický Irán (ten ozajstný a iný ako ho poznáte z médií) máte šancu objaviť aj na začiatku leta vďaka ponuke leteckej spoločnosti Ukraine International Airlines (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do iránskeho hlavného mesta Teherán sa dajú kúpiť za 162 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 22. mája do 30. júna 2017, max. dobu pobytu do 30.06.2017 a predaj do 12. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Iránu môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 14. júna s návratom z iránskeho Teheránu (IKA) dňa 28. júna 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Teherán za 162 EUR (14.06.-28.06.2017)
Viedeň – Teherán za 4772 CZK (rezervácia v ČJ)

Irán

I keď impresívny Irán sa radil v nedávnej minulosti k veľmi častým cestovateľským cieľom najmä pre “overlanderov” na pozemnej trase z Turecka do Indie, súčasná situácia ohľadom udeľovania iránskych víz v našom regióne nahráva aj leteckej návšteve Iránu – a to hlavne v dobe, keď sú vydávané na medzinárodných iránskych letiskách tzv. “Visa on Arrival” (vízum pri príchode do krajiny).

Šarmantné horské scenérie i strediská zimných športov

Pokiaľ máte namierené prevažne do širšieho okolia Teheránu a súčasne sa zaraďujete k milovníkom fascinujúcich horských scenérií, skúste najvyššiu horu krajiny i celého Blízkeho východu – majestátny masív Damavand (5610 m). Táto pôsobivá hora sopečného pôvodu, situovaná v neďalekom pohorí Elborz, patrí napriek svojej pomerne väčšej nadmorskej výške k relatívne ľahko dostupným vrcholom. V zimných mesiacoch máte samozrejme výhodnú príležitosť si v tejto oblasti schuti zalyžovať. Skúste lyžiarske stredisko Dizin (2650-3600 m), položené približne 50 km severne od Teheránu.

Magický Isfahán

Fantastický Isfahán, tretie najľudnatejšie sídlo Iránu (po Teheráne a Mašhade), Vás čaká zhruba 400 km južne od iránskej metropoly Teherán. V staroveku spadal Isfahán do legendárnej ríše Elam a v novovekých dejinách bol i sídlom perzských panovníkov. Popýšiť sa môže úžasným gigantickým námestím Naqsh-e Jahan (mimochodom jedným z najrozľahlejších na svete) so skvelými ukážkami perzskej safávidskej architektúry v podobe prekrásnych mešít (Masjed-e Imam či Masjed-e Sheikh Lotf-ollah) a vyšperkovaných palácov (Ali Qapu), ale nesmierne pôvabnými budú i majestátne mosty (Pol-e Khaju či Si-o-se Pol) cez rieku Zayande, vytekajúcu z pohoria Zagros (Kuh-e Dinar 4409 m).

Starobylé mestá i príjemné ostrovy v Perzskom zálive

V historickom Iráne, potomkovi starodávnej Perzskej ríše, na Vás doslova skoro na každom kroku dýcha naozaj obrovský kusisko histórie. V širšej oblasti okolo Isfahánu máte možnosť podniknúť “malý” poznávací okruh do miest ako Yazd, Shiraz a súčasne vzhliadnuť aj monumentálne ruiny v Perzepolise. Za prehliadku však stoja i fotogenické ostrovy v Perzskom zálive ako Kish či Qeshm.

0