VLetenky

Irán s Pegasus Airlines za 154 EUR

Eram Garden
Perzské záhrady Bāq e Eram v historickom meste Shiraz‎ (foto: dynamosquito/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Vynikajúci Irán (ten skutočný a iný ako ho poznáte z médií) máte príležitosť spoznať pri využití promo akcie leteckej spoločnosti Pegasus Airlines (s odletom zo strednej Európy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do rušnej iránskej metropoly Teherán sú v predaji za 154 EUR s odletom z budapeštianskeho leteckého prstavu. Za obojsmerné letenky z viedenského letiska zaplatíte 163 EUR.

Podmienky predaja:
Podmienkou dosiahnutia avizovanej sumy bude kúpa cez mobilnú aplikáciu leteckej spoločnosti do 3. januára 2016, v rámci ktorej získate zľavu 30% na letoch Pegasus Airlines v období od 8. februára do 31. mája 2016 (s výnimkou blackoutu 13.05.-23.05.2016). V priebehu rezervačného procesu bude potrebné (v jeho závere pred platbou) zaškrtnúť “políčko” s názvom “mobilnej” kampane (“Your festive gift: 30% off…”) a následne bude základná cena znížená o 30%.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v druhej polovici februára a na začiatku marca 2016.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie letenky do Iránu nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 29. februára s návratom z iránskeho Teheránu (IKA) dňa 7. marca 2016 (za 154 EUR).

Iným príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 29. februára s návratom z iránskeho Teheránu (IKA) dňa 7. marca 2016 (za 163 EUR).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Teherán za 154 EUR na mobilnej aplikácii (29.02.-07.03.2016 / 223 EUR pred zľavou)
Viedeň – Teherán za 163 EUR na mobilnej aplikácii (29.02.-07.03.2016 / 236 EUR pred zľavou)

Irán

Aj keď pôsobivý Irán patril v nedávnej minulosti k veľmi častým cestovateľským cieľom hlavne pre “overlanderov” na pozemnej trase z Turecka do Indie, súčasná situácia ohľadom udeľovania iránskych víz v našich končinách nahráva aj leteckej návšteve Iránu – a to najmä v čase, keď sú vydávané na medzinárodných iránskych letiskách tzv. “Visa on Arrival” (víza pri príchode do krajiny).

Elegantné horské scenérie i strediská zimných športov

Ak máte namierené prevažne do širšieho okolia Teheránu a zároveň sa radíte k milovníkom fantastických horských scenérií, skúste najvyššiu horu krajiny i celého Blízkeho východu – impozantný masív Damavand (5610 m). Táto impresívna hora sopečného pôvodu, položená v neďalekom pohorí Elborz, patrí napriek svojej pomerne veľkej nadmorskej výške k relatívne ľahko dostupným vrcholom. V zimných mesiacoch máte samozrejme výhodnú možnosť si v tejto oblasti schuti zalyžovať. Skúste lyžiarske stredisko Dizin (2650-3600 m), situované zhruba 50 km severne od Teheránu.

Dramatický Isfahán

Fascinujúci Isfahán, tretie najľudnatejšie sídlo Iránu (po Teheráne a Mašhade), Vás očakáva približne 400 km južne od iránskej metropoly Teherán. V staroveku sa radil Isfahán do legendárnej ríše Elam a v novovekých dejinách bol aj sídlom perzských panovníkov. Pochváliť sa môže skvelým gigantickým námestím Naqsh-e Jahan (mimochodom jedným z najrozľahlejších na svete) s úžasnými ukážkami perzskej safávidskej architektúry v podobe nádherných mešít (Masjed-e Imam či Masjed-e Sheikh Lotf-ollah) a vyšperkovaných palácov (Ali Qapu), ale veľmi príťažlivými budú aj impozantné mosty (Pol-e Khaju či Si-o-se Pol) cez rieku Zayande, vytekajúcu z pohoria Zagros (Kuh-e Dinar 4409 m).

Starobylé mestá i pohodové ostrovy v Perzskom zálive

V historickom Iráne, potomkovi starodávnej Perzskej ríše, na Vás doslova skoro na každom kroku dýcha naozaj obrovský kus histórie. V širšej oblasti okolo Isfahánu máte šancu podniknúť “malý” poznávací okruh do miest ako Yazd, Shiraz a zároveň uvidieť aj gigantické ruiny v Perzepolise. Za prehliadku však v každom prípade stoja aj fotogenické ostrovy v Perzskom zálive ako Kish či Qeshm.

0