VLetenky

Irán s Pegasus Airlines od 172 EUR

Eram Garden
Perzské záhrady “Bāq e Eram” (UNESCO) v historickom meste Shiraz‎ (foto: Nick Taylor/Flickr)

Vynikajúci Irán (ten skutočný a iný ako ho poznáte z médií) máte príležitosť “odhaliť” aj zásluhou promo akcie leteckej spoločnosti Pegasus Airlines (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do rušnej iránskej metropoly Teherán sa dajú kúpiť za 172 EUR s odletom z pražského letiska Václava Havla. Za obojsmerné letenky z viedenského leteckého prístavu i z Budapešti zaplatíte 180 EUR. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas decembra 2014 (s predajom do 7. novembra).

Podmienkou dosiahnutia avizovanej sumy bude bezplatné prihlásenie do programu leteckej spoločnosti pod názvom Pegasus Plus, ktorého členovia majú do 07.11.2014 zľavu 30% na letoch Pegasus Airlines v čase od 1. decembra 2014 do 31. decembra 2014 v rámci aktuálnej akcie “November Fly Fly Away Days”. V rámci rezervačného procesu bude potrebné označiť “checkbox” s týmto názvom reklamnej kampane (a následne bude základná cena znížená o 30%).

Ako príklad rezervácie letenky do Iránu nech poslúži odlet zo stovežatej Prahy (PRG) dňa 2. decembra s návratom z iránskeho Teheránu (IKA) dňa 9. decembra 2014 (za 172 EUR).

Iným príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. decembra s návratom z iránskeho Teheránu (IKA) dňa 8. decembra 2014 (za 180 EUR).

Ďalší príklad rezervácie letenky do Iránu nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 7. decembra s návratom z iránskeho Teheránu (IKA) dňa 14. decembra 2014 (za 180 EUR).

Rezervácia letenky:
Praha – Teherán za 172 EUR s Pegasus Plus (02.12.-09.12.2014 / 247 EUR pred zľavou)
Viedeň – Teherán za 180 EUR s Pegasus Plus (01.12.-08.12.2014 / 259 EUR pred zľavou)
Budapešť – Teherán za 180 EUR s Pegasus Plus (07.12.-14.12.2014 / 259 EUR pred zľavou)

Irán

Aj keď pôsobivý Irán patril v nedávnej minulosti k veľmi častým cestovateľským cieľom hlavne pre “overlanderov” na pozemnej trase z Turecka do Indie, súčasná situácia ohľadom udeľovania iránskych víz v našom regióne nahráva aj leteckej návšteve Iránu – a to najmä v dobe, keď sú vydávané na medzinárodných iránskych letiskách tzv. “Visa on Arrival” (víza pri príchode do krajiny).

Elegantné horské scenérie i strediská zimných športov

Ak máte namierené prevažne do širšieho okolia Teheránu a zároveň sa radíte k milovníkom fantastických horských scenérií, skúste najvyššiu horu krajiny aj celého Blízkeho východu – impozantný masív Damavand (5610 m). Táto impresívna hora sopečného pôvodu, položená v neďalekom pohorí Elborz, patrí napriek svojej pomerne veľkej nadmorskej výške k relatívne ľahko dostupným vrcholom. V zimných mesiacoch máte samozrejme výhodnú šancu si v tejto oblasti schuti zalyžovať. Skúste lyžiarske stredisko Dizin (2650-3600 m), situované zhruba 50 km severne od Teheránu.

Dramatický Isfahán

Fascinujúci Isfahán, tretie najľudnatejšie sídlo Iránu (po Teheráne a Mašhade), Vás očakáva približne 400 km južne od iránskej metropoly Teherán. V staroveku patril Isfahán do preslávenej ríše Elam a v novovekých dejinách bol aj sídlom perzských panovníkov. Pochváliť sa môže skvelým gigantickým námestím Naqsh-e Jahan (mimochodom jedným z najrozľahlejších na svete) s úžasnými ukážkami perzskej safávidskej architektúry v podobe nádhernej mešít (Masjed-e Imam či Masjed-e Sheikh Lotf-ollah) a vyšperkovaných palácov (Ali Qapu), ale veľmi príťažlivými budú aj impozantné mosty (Pol-e Khaju či Si-o-se Pol) cez rieku Zayande, vytekajúcu z pohoria Zagros (Kuh-e Dinar 4409 m).

Starobylé mestá aj pohodové ostrovy v Perzskom zálive

V historickom Iráne, potomkovi starodávnej Perzskej ríše, na Vás doslova skoro na každom kroku dýcha naozaj obrovský kus histórie. V širšej oblasti okolo Isfahánu máte možnosť si urobiť “malý” poznávací okruh do miest ako Yazd, Shiraz a zároveň spoznať aj obrovské ruiny v Perzepolise. Za prehliadku však v každom prípade stoja aj fotogenické ostrovy v Perzskom zálive ako Kish či Qeshm.

0