VLetenky

Irán s Pegasus Airlines od 167 EUR

Eram Garden
“Bāq e Eram” v historickom meste Shiraz‎ (foto: Amir Hussain Zolfaghary/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Výborný Irán (ten ozajstný a iný ako ho poznáte z médií) máte možnosť objaviť aj vďaka promo akcii leteckej spoločnosti Pegasus Airlines (s odletom zo strednej Európy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do pulzujúcej iránskej metropoly Teherán sú v predaji za 167 EUR s odletom z budapeštianskeho letiska. Za obojsmerné letenky z viedenského leteckého prístavu zaplatíte 171 EUR. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas novembra a decembra 2015 (s predajom do 3. júla).

Podmienky predaja:
Podmienkou dosiahnutia avizovanej sumy bude bezplatná registrácia do programu leteckej spoločnosti s názvom Pegasus Plus, ktorého členovia majú do 03.07.2015 zľavu 30% na letoch Pegasus Airlines v čase od 15. septembra do 15. decembra 2015 v rámci aktuálnej akcie “July Fly Fly Away Days” (s výnimkou obdobia blackoutu 17.09.-29.09. a 27.10.-30.10.2015). V priebehu rezervačného procesu bude potrebné zaškrtnúť “checkbox” s horeuvedeným názvom reklamnej kampane (a následne bude základná cena znížená o 30%).

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie letenky do Iránu nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 7. novembra s návratom z iránskeho Teheránu (IKA) dňa 14. novembra 2015 (za 167 EUR).

Iným príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 7. novembra s návratom z iránskeho Teheránu (IKA) dňa 14. novembra 2015 (za 171 EUR).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Teherán za 167 EUR s Pegasus Plus (07.11.-14.11.2015 / 242 EUR pred zľavou)
Viedeň – Teherán za 171 EUR s Pegasus Plus (07.11.-14.11.2015 / 247 EUR pred zľavou)

Irán

I keď impresívny Irán patril v nedávnej minulosti k veľmi častým cestovateľským cieľom najmä pre “overlanderov” na pozemnej trase z Turecka do Indie, súčasná situácia ohľadom udeľovania iránskych víz v našom regióne nahráva i leteckej návšteve Iránu – a to hlavne v dobe, keď sú vydávané na medzinárodných iránskych letiskách tzv. “Visa on Arrival” (víza pri príchode do krajiny).

Elegantné horské scenérie i strediská zimných športov

Pokiaľ máte namierené prevažne do širšieho okolia Teheránu a súčasne sa zaraďujete k milovníkom fascinujúcich horských scenérií, skúste najvyššiu horu krajiny i celého Blízkeho východu – majestátny masív Damavand (5610 m). Táto pôsobivá hora sopečného pôvodu, situovaná v neďalekom pohorí Elborz, patrí napriek svojej relatívne veľkej nadmorskej výške k pomerne ľahko dostupným vrcholom. V zimných mesiacoch máte samozrejme výhodnú šancu si v tejto oblasti schuti zalyžovať. Skúste lyžiarske stredisko Dizin (2650-3600 m), položené približne 50 km na sever od Teheránu.

Magický Isfahán

Fantastický Isfahán, tretie najľudnatejšie sídlo Iránu (po Teheráne a Mašhade), Vás čaká zhruba 400 km na juh od iránskej metropoly Teherán. V staroveku patril Isfahán do preslávenej ríše Elam a v novovekých dejinách bol i sídlom perzských panovníkov. Popýšiť sa môže úžasným gigantickým námestím Naqsh-e Jahan (mimochodom jedným z najrozľahlejších na svete) so skvelými ukážkami perzskej safávidskej architektúry v podobe prekrásnych mešít (Masjed-e Imam či Masjed-e Sheikh Lotf-ollah) a vyšperkovaných palácov (Ali Qapu), ale veľmi pôvabnými budú i majestátne mosty (Pol-e Khaju či Si-o-se Pol) cez rieku Zayande, vytekajúcu z pohoria Zagros (Kuh-e Dinar 4409 m).

Starobylé mestá aj príjemné ostrovy v Perzskom zálive

V historickom Iráne, potomkovi starodávnej Perzskej ríše, na Vás doslova takmer na každom kroku dýcha naozaj obrovský kuiskos histórie. V širšej oblasti okolo Isfahánu máte príležitosť si urobiť “malý” poznávací okruh do miest ako Yazd, Shiraz a súčasne spoznať i gigantické ruiny v Perzepolise. Za prehliadku však v každom prípade stoja i fotogenické ostrovy v Perzskom zálive ako Kish či Qeshm.

0