VLetenky

Irán s Pegasus Airlines od 133 EUR

Elborz
Damavand (5610 m), najvyšší vrch Iránu‎ (foto: Arad Mojtahedi/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Výborný Irán (ten ozajstný a iný ako ho poznáte z médií) možno navštíviť pri využití aktuálnej promoakcie od tureckej leteckej spoločnosti Pegasus Airlines (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do iránskej metropoly Teherán sa dajú kúpiť za 133 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (v rámci 30% zľavnenia zo základnej ceny 190 EUR).

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Podmienkou dosiahnutia avizovanej ceny bude bezplatné prihlásenie do programu leteckej spoločnosti pod názvom Pegasus Plus, ktorého členovia majú do 3. februára zľavu 30% na letoch Pegasus Airlines v čase od 15. marca do 22. júna 2017 v rámci aktuálnej akcie “Pegasus Plus Fly Fly Away Days” (s výnimkou vylúčených období 28.04.-02.05., 18.05.-22.05. a 08.06.-12.06.2017).

V priebehu rezervačného procesu bude potrebné (v jeho závere pred platbou po zvolení jednotlivých segmentov a vypísaní osobných údajov) označiť “políčko” s označením kampane (“– 30% off“) a následne bude základná cena letenky (t.j. 190 EUR) znížená o 30% (na 133 EUR).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu mája a júna 2017.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Iránu nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 14. júna s návratom z iránskeho Teheránu (IKA) dňa 21. júna 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Teherán za 133 EUR s Pegasus Plus (14.06.-21.06.2017 / 190 EUR pred zľavou)

Irán

Aj keď pôsobivý Irán sa radil v nedávnej minulosti k veľmi častým cestovateľským cieľom hlavne pre “overlanderov” na pozemnej trase z Turecka do Indie, súčasná situácia ohľadom udeľovania iránskych víz v našich končinách nahráva aj leteckej návšteve Iránu – a to najmä v dobe, keď sú vydávané na medzinárodných iránskych letiskách tzv. “Visa on Arrival” (víza pri príchode do krajiny).

Elegantné horské scenérie i strediská zimných športov

Ak máte namierené prevažne do širšieho okolia Teheránu a zároveň sa zaraďujete k milovníkom fantastických horských scenérií, skúste najvyššiu horu krajiny aj celého Blízkeho východu – impozantný masív Damavand (5610 m). Táto impresívna hora sopečného pôvodu, položená v neďalekom pohorí Elborz, patrí napriek svojej pomerne veľkej nadmorskej výške k relatívne ľahko dostupným vrcholom. V zimných mesiacoch máte samozrejme vhodnú príležitosť si v tejto oblasti schuti zalyžovať. Skúste lyžiarske stredisko Dizin (2650-3600 m), situované zhruba 50 km na sever od Teheránu.

Dramatický Isfahán

Fascinujúci Isfahán, tretie najľudnatejšie sídlo Iránu (po Teheráne a Mašhade), Vás očakáva približne 400 km na juh od iránskej metropoly Teherán. V staroveku patril Isfahán do legendárnej ríše Elam a v novovekých dejinách bol i sídlom perzských panovníkov. Pochváliť sa môže skvelým obrovitým námestím Naqsh-e Jahan (mimochodom jedným z najrozľahlejších na svete) s úžasnými ukážkami perzskej safávidskej architektúry vo forme nádherných mešít (Masjed-e Imam či Masjed-e Sheikh Lotf-ollah) a vyšperkovaných palácov (Ali Qapu), ale veľmi príťažlivými budú aj impozantné mosty (Pol-e Khaju či Si-o-se Pol) cez rieku Zayande, vytekajúcu z pohoria Zagros (Kuh-e Dinar 4409 m).

Starobylé mestá aj príjemné ostrovy v Perzskom zálive

V historickom Iráne, potomkovi starodávnej Perzskej ríše, na Vás doslova takmer na každom kroku dýcha naozaj obrovský kus histórie. V širšej oblasti okolo Isfahánu máte šancu si urobiť “malý” poznávací okruh do miest ako Yazd, Shiraz a súčasne spoznať aj gigantické ruiny v Perzepolise. Za prehliadku však v každom prípade stoja aj fotogenické ostrovy v Perzskom zálive ako Kish či Qeshm.

0