VLetenky

Irán s Pegasus Airlines od 132 EUR

Eram Garden
Perzské záhrady Bāq e Eram v meste Shiraz‎ (foto: Mohsenhsni/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Vynikajúci Irán (ten skutočný a iný ako ho poznáte z médií) máte možnosť navštíviť pri využití aktuálnej promoakcie od tureckej leteckej spoločnosti Pegasus Airlines (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do iránskej metropoly Teherán sa predávajú za 132 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (v rámci 20% zľavnenia zo základnej ceny 165 EUR).

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 21.02.-27.04., 03.05.-13.05., 23.05.-07.06. a 13.06.-22.06.2017 (s ukončením ciest do 22. júna 2017) a predaj do 22. januára.

Počas rezervačného procesu bude potrebné (v jeho závere pred platbou po zvolení jednotlivých segmentov a vypísaní osobných údajov) označiť “políčko” s názvom kampane (“20-22 January – 20% off“) a následne bude základná cena letenky (t.j 165 EUR) znížená o 20% (na 132 EUR).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve na konci februára / na začiatku marca 2017.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Iránu môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 28. februára s návratom z iránskeho Teheránu (IKA) dňa 7. marca 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Teherán za 132 EUR (28.02.-07.03.2017 / 165 EUR pred zľavou)

Irán

Aj keď pôsobivý Irán sa zaraďoval v nedávnej minulosti k veľmi častým cestovateľským cieľom hlavne pre “overlanderov” na pozemnej trase z Turecka do Indie, súčasná situácia ohľadom udeľovania iránskych víz v našich končinách nahráva aj leteckej návšteve Iránu – a to najmä v čase, keď sú vydávané na medzinárodných iránskych letiskách tzv. “Visa on Arrival” (víza pri príchode do krajiny).

Elegantné horské scenérie i strediská zimných športov

Ak máte namierené prevažne do širšieho okolia Teheránu a súčasne sa radíte k milovníkom fantastických horských scenérií, skúste najvyššiu horu krajiny i celého Blízkeho východu – impozantný masív Damavand (5610 m). Táto impresívna hora sopečného pôvodu, položená v neďalekom pohorí Elborz, patrí napriek svojej pomerne veľkej nadmorskej výške k relatívne ľahko dostupným vrcholom. V zimných mesiacoch máte samozrejme výhodnú možnosť si v tejto oblasti schuti zalyžovať. Skúste lyžiarske stredisko Dizin (2650-3600 m), situované zhruba 50 km severne od Teheránu.

Dramatický Isfahán

Fascinujúci Isfahán, tretie najľudnatejšie sídlo Iránu (po Teheráne a Mašhade), Vás očakáva približne 400 km južne od iránskej metropoly Teherán. V staroveku spadal Isfahán do preslávenej ríše Elam a v novovekých dejinách bol i sídlom perzských panovníkov. Pochváliť sa môže skvelým gigantickým námestím Naqsh-e Jahan (mimochodom jedným z najrozľahlejších na svete) s úžasnými ukážkami perzskej safávidskej architektúry v podobe nádherných mešít (Masjed-e Imam či Masjed-e Sheikh Lotf-ollah) a vyšperkovaných palácov (Ali Qapu), ale vskutku príťažlivé budú aj impozantné mosty (Pol-e Khaju či Si-o-se Pol) cez rieku Zayande, vytekajúcu z pohoria Zagros (Kuh-e Dinar 4409 m).

Starobylé mestá i pohodové ostrovy v Perzskom zálive

V historickom Iráne, potomkovi starodávnej Perzskej ríše, na Vás doslova skoro na každom kroku dýcha naozaj obrovský kus histórie. V širšej oblasti okolo Isfahánu máte šancu podniknúť “malý” poznávací okruh do miest ako Yazd, Shiraz a súčasne uvidieť aj gigantické ruiny v Perzepolise. Za návštevu však v každom prípade stoja aj fotogenické ostrovy v Perzskom zálive ako Kish či Qeshm.

0