VLetenky

Irán s Pegasus Airlines od 124 EUR

Dizin
Lyžiarske stredisko Dizin (2650 m) pri Teheráne‎ (foto: Ali Majdfar/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.5)

Výborný Irán (ten ozajstný a iný ako ho poznáte z médií) máte možnosť uvidieť vďaka akcii leteckej spoločnosti Pegasus Airlines (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do iránskej metropoly Teherán sa predávajú za 124 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu pri spoločnej kúpe dvoch leteniek (kedy druhý cestovateľ získava zľavu 50% – v tomto prípade zo základnej ceny 165 EUR).

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou (pri súčasnom nákupe dvoch leteniek). V priebehu rezervačného procesu bude potrebné (v jeho závere pred platbou po zvolení jednotlivých segmentov a vypísaní osobných údajov) označiť “políčko” s názvom kampane (“Second person 50% off”) a následne bude cena druhej letenky znížená o 50%.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas februára 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklady rezervácií:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Iránu môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 16. februára s návratom z iránskeho Teheránu (IKA) dňa 23. februára 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Teherán za 124 EUR/osoba (16.02.-23.02.2017 – 330 EUR/2 osoby pred zľavou)

Irán

I keď impresívny Irán sa radil v nedávnej minulosti k veľmi častým cestovateľským cieľom najmä pre “overlanderov” na pozemnej trase z Turecka do Indie, súčasná situácia ohľadom udeľovania iránskych víz v našom regióne nahráva i leteckej návšteve Iránu – a to hlavne v čase, keď sú vydávané na medzinárodných iránskych letiskách tzv. “Visa on Arrival” (víza pri príchode do krajiny).

Šarmantné horské scenérie i strediská zimných športov

Pokiaľ máte namierené prevažne do širšieho okolia Teheránu a zároveň sa zaraďujete k milovníkom fascinujúcich horských scenérií, skúste najvyššiu horu krajiny aj celého Blízkeho východu – majestátny masív Damavand (5610 m). Táto pôsobivá hora sopečného pôvodu, situovaná v neďalekom pohorí Elborz, patrí napriek svojej relatívne veľkej nadmorskej výške k pomerne ľahko dostupným vrcholom. V zimných mesiacoch máte samozrejme vhodnú možnosť si v tejto oblasti schuti zalyžovať. Skúste lyžiarske stredisko Dizin (2650-3600 m), položené približne 50 km severne od Teheránu.

Magický Isfahán

Fantastický Isfahán, tretie najľudnatejšie sídlo Iránu (po Teheráne a Mašhade), Vás čaká zhruba 400 km južne od iránskej metropoly Teherán. V staroveku spadal Isfahán do legendárnej ríše Elam a v novovekých dejinách bol aj sídlom perzských panovníkov. Popýšiť sa môže úžasným obrovitým námestím Naqsh-e Jahan (mimochodom jedným z najrozľahlejších na svete) so skvelými ukážkami perzskej safávidskej architektúry v podobe prekrásnych mešít (Masjed-e Imam či Masjed-e Sheikh Lotf-ollah) a vyšperkovaných palácov (Ali Qapu), ale vskutku pôvabnými budú i majestátne mosty (Pol-e Khaju či Si-o-se Pol) cez rieku Zayande, vytekajúcu z pohoria Zagros (Kuh-e Dinar 4409 m).

Starobylé mestá i príjemné ostrovy v Perzskom zálive

V historickom Iráne, potomkovi starodávnej Perzskej ríše, na Vás doslova skoro na každom kroku dýcha naozaj obrovský kusisko histórie. V širšej oblasti okolo Isfahánu máte príležitosť podniknúť “malý” poznávací okruh do miest ako Yazd, Shiraz a zároveň vzhliadnuť i gigantické ruiny v Perzepolise. Za návštevu však v každom prípade stoja i fotogenické ostrovy v Perzskom zálive ako Kish či Qeshm.

0