VLetenky

Irán s Flydubai od 242 EUR

Kish Island
“Perla Perzského zálivu” – elegantný ostrov Kish Island‎ na juhu (foto: Ivan Mlinaric/Flickr/CC BY 2.0)

Dramatický Irán máte šancu objaviť (i s možnosťou návštevy Dubaja) pri využití ponuky leteckej spoločnosti Flydubai aj s odletom z bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Isfahánu kúpite za 242 EUR s odletom zo spomínanej Bratislavy. Za podobnú sumu doletíte aj do iránskych miest Mashhad, Lar a Bandar Abbas.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 5. januára do 21. júna 2017 a predaj do 8. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu zimných mesiacov roku 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Iránu nech poslúži odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 30. januára s návratom z iránskeho Isfahánu (IFN) dňa 16. februára 2017.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Isfahán za 242 EUR (30.01.-16.02.2017 / víza pri prílete)
Bratislava – Mashhad za 242 EUR (31.01.-19.02.2017 / víza pri prílete)

Bratislava – Lar za 243 EUR (30.01.-16.02.2017 / štandardné vízum)
Bratislava – Bandar Abbas za 243 EUR (31.01.-19.02.2017 / štandardné vízum)

Irán

Aj keď pôsobivý Irán sa zaraďoval v nedávnej minulosti k častým cestovateľským cieľom hlavne pre „overlanderov“ na pozemnej trase z Turecka do Indie, súčasná situácia ohľadom udeľovania iránskych víz v našich končinách nahráva leteckej návšteve Iránu – a to najmä v čase, keď sú vydávané na vybraných iránskych medzinárodných letiskách tzv. “Visa on Arrival” (víza pri príchode do krajiny).

Elegantné horské scenérie i strediská zimných športov

Ak máte namierené prevažne do širšieho okolia Teheránu a súčasne sa radíte k milovníkom fantastických horských scenérií, skúste najvyššiu horu krajiny i celého Blízkeho východu – impozantný masív Damavand (5610 m). Táto impresívna hora sopečného pôvodu, položená v neďalekom pohorí Elborz, patrí napriek svojej pomerne veľkej nadmorskej výške k relatívne ľahko dostupným vrcholom. V zimných mesiacoch máte samozrejme výhodnú možnosť si v tejto oblasti schuti zalyžovať. Skúste lyžiarske stredisko Dizin (2650-3600 m), situované zhruba 50 km severne od Teheránu.

Magický Isfahán

Fascinujúci Isfahán, tretie najľudnatejšie sídlo Iránu (po Teheráne a Mašhade), Vás očakáva približne 400 km južne od iránskej metropoly Teherán. V staroveku spadal Isfahán do preslávenej ríše Elam a v novovekých dejinách bol aj sídlom perzských panovníkov. Pochváliť sa môže skvelým obrovským námestím Naqsh-e Jahan (mimochodom jedným z najrozľahlejších na svete) s úžasnými ukážkami perzskej safávidskej architektúry v podobe nádherných mešít (Masjed-e Imam či Masjed-e Sheikh Lotf-ollah) a vyšperkovaných palácov (Ali Qapu), ale vskutku príťažlivými budú aj impozantné mosty (Pol-e Khaju či Si-o-se Pol) cez rieku Zayande, vytekajúcu z pohoria Zagros (Kuh-e Dinar 4409 m).

Starobylé mestá i pohodové ostrovy v Perzskom zálive

V historickom Iráne, potomkovi starodávnej Perzskej ríše, na Vás doslova skoro na každom kroku dýcha naozaj obrovský kus histórie. V širšej oblasti okolo Isfahánu máte šancu podniknúť “malý” poznávací okruh do miest ako Yazd, Shiraz a súčasne uvidieť i gigantické ruiny v Perzepolise. Za návštevu však v každom prípade stoja aj fotogenické ostrovy v Perzskom zálive ako Kish či Qeshm.

0