VLetenky

Indonézsky ostrov Flores s Qatar Airways od 564 EUR

Flores
Flores v podobe morského národného parku “Riung 17 Islands” (foto: Paul Arps/Flickr/CC BY 2.0)

Na indonézske súostrovie Flores (Malé Sundy) láka ponuka leteckej spoločnosti Qatar Airways (Oneworld) v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Flores (Maumere) sa dajú kúpiť za 564 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období 16.02.-05.07.2017 a 06.08.-10.12.2018 (s blackoutom pre návraty 10.08.-09.09.2018), min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 23. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice marca do konca júna a od konca augusta do konca novembra 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Flores nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 25. júna a návrat z indonézskeho Maumere (MOF) dňa 7. júla 2018.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Maumere (Flores) za 564 EUR (25.06.-07.07.2018)

BUD-MOF

Flores (Malé Sundy)

Indonézsku “ostrovnú skupinu” Flores nájdete v provincii East Nusa Tenggara (vo východnej časti Malých Súnd) – relatívne ďalej od najviac vychodených chodníčkov (atraktívny pre milovníkov netradičnejších cestovateľských cieľov). Nachádza sa v pútavej oblasti medzi súostroviami Sulawesi (na severe), Alor (na východe), Timor a Sumba (na juhu), ako aj Rinca a Komodo (na západe).

Centrálny Flores

Príjemné Maumere, ktoré Vás očakáva v centrálnej partii ostrova (na severnom pobreží), poteší nielen vhodnými podmienkami na objavovanie zázračného sveta ukrytého pod morskou hladinou. V širšom okolí miestneho hlavného mesta Ende sa týči vulkán Kelimutu (1639 m) s nádherne sfarbenými sopečnými jazerami. Úchvatnými horskými panorámami zaujme aj sopka Inierie (2245 m) pri Bajawa. V blízkosti mestečka Riung neobíďte rovnomenný morský národný park “Riung 17 Islands”.

Západný Flores

Vnútrozemie západného Floresu skrýva aj mysteriózne vápencové jaskyne Liang Bua (“Hobbit Cave”), nálezisko hominida menšieho vzrastu (do 110 cm) pomenovaného ako “Homo floresiensis” (“Človek floreský”). Prístavné Labuanbajo (prakticky najzápadnejšie mesto hlavného ostrova) osloví aj možnosťami pozorovania žralokov veľrybích (Whale Shark). Smerom ďalej na západ od Labuanbajo Vás očakáva tajomný ostrov Komodo s jedinečnými “komodskými drakmi”. Príjemnými plážovými scenériami poteší aj malebný tropický ostrovček pod názvom Kanawa Island.

Východný Flores

Rozľahlý hlavný ostrov Flores (s dĺžkou vyše 350 km) na východe končí v oblasti prístavu Larantuka – s pomerne obmedzenou pozemnou (lodnou) dopravou ďalej východným smerom na susedné súostrovie Alor (do miestneho centra Kalabahi), rovnako súčasť provincie East Nusa Tenggara (samotný Alor taktiež ako Flores oplýva fascinujúcim podmorským svetom).

0