VLetenky

Indonézsky Kalimantan s Qatar Airways od 563 EUR

Derawan Isands
Derawan Islands, tropický ostrovček Maratua (foto: Deffy Kuswanto/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Do indonézskej partie súostrovia Borneo (Kalimantan) zvádza ponuka 5* spoločnosti Qatar Airways (z leteckej aliancie Oneworld) v spolupráci s miestnymi partnermi (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do indonézskeho Balikpapan (West Kalimantan) sú v predaji za 563 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Do Pontianak (East Kalimantan) doputujete za 586 EUR.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období 13.01.-05.07.2017 a 06.08.-10.12.2018 (s blackoutom pre návraty 10.08.-09.09.2018), min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 16. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 25. marca (nedeľa) s návratom z indonézskeho Balikpapan (BPN) dňa 8. apríla 2018 (nedeľa).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 27. júna s návratom z indonézskeho Pontianak (PNK) dňa 11. júla 2018.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Balikpapan za 563 EUR (25.03.-08.04.2018)
Budapešť – Pontianak za 586 EUR (27.06.-11.07.2018)

Kalimantan (Borneo)

Kalimantan versus Borneo

Gigantické tropické súostrovie Borneo – rozdelené predovšetkým medzi Malajziu a Indonéziu (ale aj Brunejský sultanát), má status tretieho najrozľahlejšieho ostrova modrej planéty (hneď za “ľadovým” Grónskom a dramatickou Novou Guineou). Borneom sa zvykne označovať najmä jeho malajská (severná) časť, pričom indonézska (južná) partia naopak nesie pomenovanie práve Kalimantan (Indonézania niekedy tento názov používajú pre celé súostrovie všeobecne).

Východný Kalimantan

Rušné trišvrtemiliónové veľkomesto Balikpapan nájdete na východnom pobreží v provincii East Kalimantan alias Kalimantan Timur (druhé najľudnatejšie sídlo hneď za provinčnou metropolou Samarinda). Za návštevu vo Východnom Kalimantane stojí aj čarokrásna “ostrovná skupinka” Derawan Islands (blízko pobrežia v oblasti Berau na severovýchode provincie).

Západný Kalimantan

Pulzujúci 600-tisícový Pontianak, hlavné mesto provincie West Kalimantan (alebo Kalimantan Barat), Vás očakáva na západnom pobreží ostrova. Upúta i svojou atraktívnou geografickou špecialitou – polohou presne na rovníku. Cestovateľmi býva často spájaný aj v rámci pozemnej cesty do malajského mesta Kuching (Sarawak), ktorú možno uskutočniť aj verejnou dopravou (autobusom).

0