VLetenky

Indonézia s Xiamen Airlines od 396 EUR

Widi Islands
Indonézia v podobe Widi Islands (South Halmahera) na severnom Maluku (foto: Kanenori/Pixabay/CC0)

Na cestu do Indonézie (s možnosťou prehliadky čínskeho Xiamenu a holandského Amsterdamu) vábi spoločnosť Xiamen Airlines (v spolupráci s partnermi) zo Sky Team (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do indonézskeho hlavného mesta Jakarta sa dajú kúpiť za 396 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Za rovnakú sumu doletíte aj na Bali.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety do 30. apríla 2018, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od začiatku apríla do konca apríla 2018 (návratom od konca apríla do konca mája 2018).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Indonézie (na Jávu) nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 25. apríla a návrat z indonézskej metropoly Jakarta (CGK) dňa 8. mája 2018.

Príkladom rezervácie spiatočnej letenky na Bali môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 25. apríla a návrat z indonézskeho mesta Denpasar (DPS) dňa 8. mája 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Jakarta (Jáva) za 396 EUR (25.04.-08.05.2018)
Viedeň – Denpasar (Bali) za 396 EUR (25.04.-08.05.2018)

VIE-JKT/DPS

Indonézia

Svetová štvorka podľa počtu obyvateľov

Takmer štvrťmiliónová Indonézia obsadzuje štvrtú priečku v rebríčku najľudnatejších krajín planéty a s rozlohou viac ako 2 milióny km² sa zaraďuje na 16. pozíciu v poradí najrozľahlejších svetových štátov. Pozemnú hranicu zdieľa s Malajziou (indonézsky Kalimantan/malajské Borneo na treťom najväčšom ostrove na svete Borneo), ďalej s Východným Timorom (indonézsky Západný Timor/Východný Timor na ostrove Timor) a nakoniec so vskutku pútavou krajinou Papua Nová Guinea (indonézska Západná Nová Guinea/Papua Nová Guinea na druhom najväčšom svetovom ostrove Nová Guinea).

Indonézske provincie a súostrovia

Poriadne gigantická Indonézia Vás čaká v rovníkovom pásme a geograficko-politicky ju tvoria provincie Sumatra (vrátane Riau Islands), Jáva, Nussa Tengara (vrátane Bali), Kalimantan, Sulawesi, Maluku a Západná Nová Guinea (Západná Papua a Papua). Najvyššia hora krajiny a zároveň celej Oceánie, zlovestná Puncak Jaya alias Carstensz Pyramid (4884 m) v oblasti Papuy, patrí pravdepodobne k jedným z najnedostupnejších vrcholov zemegule.

Bali a Malé Sundy

Napriek skutočnosti, že famózne Bali (s vedľajšou Jávou) bude nepochybne nesmierne vďačným cestovateľským cieľom, o nič menej lákavý nebude ani susedný Lombok a ďalšie ostrovy v obrovitom súostroví Nusa Tenggara alias Malé Sundy (zatiaľ nie “poznačené” turistickým ruchom v takej veľkej miere ako Bali). Pokiaľ sa vydáte na príťažlivý Lombok, nezabudnite navštíviť najvyššiu horu ostrova – dramatický vulkán Mt. Rinjani (s rovnomenným národným parkom) alebo impresívny neďaleký potápačský raj – fascinujúcu trojicu maličkých nádherných ostrovčekov Gili Islands.

Smerom ďalej na východ Vás čaká magická Sumbawa a tajomný ostrov Komodo s unikátnymi “komodskými drakmi”. V prípade chuti a dostatočných časových možností skúste cez pozoruhodný Flores pokračovať až do mysteriózneho Kupangu v tajuplnom Západnom Timore, ktorý sa nachádza už relatívne ďaleko od najviac vychodených indonézskych cestovateľských chodníčkov.

0