VLetenky

Indonézia s Turkish Airlines od 549 EUR

Mount Bromo
Dych berúce Mount Bromo (2329 m) na grandióznom ostrove Jáva (foto: Thrillseekr/Flickr/CC BY 2.0)

K pútavej výprave za obdivuhodným prírodným bohatstvom fenomenálnej gigantickej Indonézie vábi ponuka leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do rušnej indonézskej metropoly Jakarta sa predávajú za 549 EUR s odletom z pražského letiska Václava Havla. Za príplatok možno letieť aj z viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety do 2. júla 2015, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve hlavne (s odletmi) v druhom kvartáli roku 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Indonézie nech poslúži odlet zo stovežatej Prahy (PRG) dňa 19. júna a návrat z indonézskej Jakarty (CGK) dňa 3. júla 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Jakarta za 549 EUR (19.06.-03.07.2015)
Praha – Jakarta za 564 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Jakarta za 574 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Jakarta za 15584 CZK (rezervácia v ČJ)

Indonézia

Svetová štvorka podľa počtu obyvateľov

Takmer štvrťmiliónová Indonézia sa radí na štvrtú priečku v rebríčku najľudnatejších krajín sveta a s rozlohou viac ako 2 milióny km² obsadzuje 16. miesto v poradí najrozľahlejších svetových štátov. Pozemnú hranicu zdieľa s Malajziou (indonézsky Kalimantan/malajské Borneo na treťom najväčšom ostrove na svete Borneo), ďalej s Východným Timorom (indonézsky Západný Timor/Východný Timor na ostrove Timor) a nakoniec s vcelku exotickou krajinou Papua Nová Guinea (indonézska Západná Nová Guinea/Papua Nová Guinea na druhom najväčšom svetovom ostrove Nová Guinea).

Indonézske provincie a súostrovia

Poriadne obrovitá Indonézia Vás očakáva v rovníkovom pásme a geograficko-politicky ju tvoria provincie Sumatra (vrátane Riau Islands), Jáva, Nussa Tengara (vrátane Bali), Kalimantan, Sulawesi, Maluku a Západná Nová Guinea (Západná Papua a Papua). Najvyššia hora krajiny a zároveň celej Oceánie, obávaná Puncak Jaya alias Carstensz Pyramid (4884 m) v oblasti Papuy, patrí zrejme k jedným z najnedostupnejších vrcholov planéty vôbec.

Bali a Malé Sundy

Napriek skutočnosti, že famózne Bali (s vedľajšou Jávou) bude nepochybne veľmi atraktívnym cestovateľským cieľom, o nič menej lákavý nebude ani susedný Lombok a ďalšie ostrovy v obrovskom súostroví Nusa Tenggara alias Malé Sundy (zatiaľ nie “postihnuté” turistickým ruchom v takej veľkej miere ako Bali). Pokiaľ sa vydáte na príťažlivý Lombok, nezabudnite navštíviť najvyššiu horu ostrova – dramatický vulkán Mt. Rinjani (s rovnomenným národným parkom) alebo impresívny neďaleký potápačský raj – fascinujúcu trojicu maličkých nádherných ostrovčekov Gili Islands.

Smerom ďalej na východ Vás čaká magická Sumbawa a tajuplný ostrov Komodo s unikátnymi “komodskými drakmi”. V prípade chuti a dostatočných časových možností skúste cez pozoruhodný Flores pokračovať až do mysteriózneho Kupangu v tajomnom Západnom Timore, ktorý sa nachádza už pomerne ďaleko od najviac vychodených indonézskych cestovateľských chodníčkov.

0