VLetenky

Indonézia s Turkish Airlines od 504 EUR

Indonézia
Nikdy nezabudnuteľné plážové scenérie Indonézie (foto: Prayoga D. Widyanto/Flickr/CC BY 2.0)

K výprave za obdivuhodnou prírodou rozľahlej Indonézie sa snaží podnietiť najlepšia európska aerolínia – letecká spoločnosť Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do pulzujúcej indonézskej metropoly Jakarta kúpite za 504 EUR s odletom z pražského letiska Václava Havla. Za príplatok možno letieť aj z budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety od 1. februára do 17. decembra 2015, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu (vrátane letných prázdnin).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Indonézie nech poslúži odlet zo stovežatej Prahy (PRG) dňa 10. júla a návrat z indonézskej Jakarty (CGK) dňa 24. júla 2015 (za 504 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky do Indonézie môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 10. júla a návrat z indonézskej Jakarty (CGK) dňa 24. júla 2015 (za 519 EUR).

Rezervácia letenky:
Praha – Jakarta za 504 EUR (10.07.-24.07.2015)
Praha – Jakarta za 516 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Jakarta za 526 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Jakarta za 14536 CZK (rezervácia v ČJ)

Budapešť – Jakarta za 519 EUR (10.07.-24.07.2015)
Budapešť – Jakarta za 533 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Jakarta za 543 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Jakarta za 15156 CZK (rezervácia v ČJ)

Indonézia

Svetová štvorka podľa počtu obyvateľov

Skoro štvrťmiliónová Indonézia sa zaraďuje na štvrtú pozíciu v poradí najľudnatejších krajín sveta a s rozlohou vyše 2 milióny km² obsadzuje 16. miesto v rebríčku najrozľahlejších svetových štátov. Pozemnú hranicu si delí s Malajziou (indonézsky Kalimantan/malajské Borneo na treťom najväčšom ostrove na svete Borneo), ďalej s Východným Timorom (indonézsky Západný Timor/Východný Timor na ostrove Timor) a nakoniec s celkom exotickou krajinou Papua Nová Guinea (indonézska Západná Nová Guinea/Papua Nová Guinea na druhom najväčšom svetovom ostrove Nová Guinea).

Indonézske provincie a súostrovia

Poriadne gigantická Indonézia Vás čaká v rovníkovom pásme a geograficko-politicky ju vytvárajú provincie Sumatra (vrátane Riau Islands), Jáva, Nussa Tengara (vrátane Bali), Kalimantan, Sulawesi, Maluku a Západná Nová Guinea (Západná Papua a Papua). Najvyššia hora krajiny a súčasne celej Oceánie, obávaná Puncak Jaya alias Carstensz Pyramid (4884 m) v oblasti Papuy, patrí pravdepodobne k jedným z najnedostupnejších vrcholov planéty.

Bali a Malé Sundy

Napriek skutočnosti, že znamenité Bali (s vedľajšou Jávou) bude nepochybne veľmi vďačným cestovateľským cieľom, o nič menej pútavý nebude ani susedný Lombok a ďalšie ostrovy v obrovitom súostroví Nusa Tenggara alias Malé Sundy (zatiaľ nie “poznačené” turistickým ruchom v takej veľkej miere ako Bali). Ak sa vyberiete na pôvabný Lombok, nezabudnite navštíviť najvyššiu horu ostrova – magický vulkán Mt. Rinjani (s rovnomenným národným parkom) alebo pôsobivý neďaleký potápačský raj – fantastickú trojicu maličkých prekrásnych ostrovčekov Gili Islands.

Smerom ďalej na východ Vás očakáva dramatická Sumbawa a tajuplný ostrov Komodo s jedinečnými “komodskými drakmi”. V prípade chuti a dostatočných časových možností skúste cez pozoruhodný Flores pokračovať až do tajuplného Kupangu v mysterióznom Západnom Timore, ktorý sa nachádza už relatívne ďaleko od najviac vychodených indonézskych cestovateľských chodníčkov.

0