VLetenky

Indonézia s Turkish Airlines od 470 EUR

Derawan Islands
Tropické súostrovie Derawan Islands na indonézskom Kalimantane (foto: Riza Nugraha/Flickr/CC BY 2.0)

Na výpravu za neopakovateľnou prírodou grandióznej Indonézie zvádza ponuka najlepšej európskej leteckej spoločnosti (podľa Skytrax) – Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do indonézskej metropoly Jakarta sa dajú kúpiť za 470 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu

Tarifné podmienky určujú odlety v období 17.11.2015-15.06.2016 a 15.08.-15.12.2016 (s výnimkou blackoutu pre odlety v čase 20.12.-30.12.2015 a návraty v dobe 01.01.-10.01.2016), min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete predovšetkým (s odletom) v priebehu novembra 2015 a v čase od konca januára do konca októbra 2016 (viacmenej okrem obdobia letných prázdnin).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Indonézie nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 24. novembra a návrat z indonézskej Jakarty (CGK) dňa 8. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Jakarta za 470 EUR (24.11.-08.12.2015)
Budapešť – Jakarta za 495 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Jakarta za 500 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Jakarta za 13277 CZK (rezervácia v ČJ)

Indonézia

Svetová štvorka podľa počtu obyvateľov

Skoro štvrťmiliónová Indonézia obsadzuje štvrtú pozíciu v poradí najľudnatejších krajín planéty a s rozlohou vyše 2 milióny km² sa radí na 16. priečku v rebríčku najrozľahlejších svetových štátov. Pozemnú hranicu si delí s Malajziou (indonézsky Kalimantan/malajské Borneo na treťom najväčšom ostrove na svete Borneo), ďalej s Východným Timorom (indonézsky Západný Timor/Východný Timor na ostrove Timor) a nakoniec so vskutku exotickou krajinou Papua Nová Guinea (indonézska Západná Nová Guinea/Papua Nová Guinea na druhom najväčšom svetovom ostrove Nová Guinea).

Indonézske provincie a súostrovia

Poriadne gigantická Indonézia Vás očakáva v rovníkovom pásme a geograficko-politicky ju vytvárajú provincie Sumatra (vrátane Riau Islands), Jáva, Nussa Tengara (vrátane Bali), Kalimantan, Sulawesi, Maluku a Západná Nová Guinea (Západná Papua a Papua). Najvyššia hora krajiny a súčasne celej Oceánie, obávaná Puncak Jaya alias Carstensz Pyramid (4884 m) v oblasti Papuy, patrí pravdepodobne k jedným z najnedostupnejších vrcholov zemegule.

Bali a Malé Sundy

Napriek skutočnosti, že znamenité Bali (s vedľajšou Jávou) bude nepochybne neskutočne vďačným cestovateľským cieľom, o nič menej pútavý nebude ani susedný Lombok a ďalšie ostrovy v obrovitom súostroví Nusa Tenggara alias Malé Sundy (zatiaľ nie “poznačené” turistickým ruchom v takej veľkej miere ako Bali). Ak sa vyberiete na pôvabný Lombok, nezabudnite navštíviť najvyššiu horu ostrova – magický vulkán Mt. Rinjani (s rovnomenným národným parkom) alebo pôsobivý neďaleký potápačský raj – fantastickú trojicu maličkých prekrásnych ostrovčekov Gili Islands.

Smerom ďalej na východ Vás očakáva dramatická Sumbawa a tajuplný ostrov Komodo s jedinečnými “komodskými drakmi”. V prípade chuti a dostatočných časových možností skúste cez pozoruhodný Flores pokračovať až do mysteriózneho Kupangu v tajomnom Západnom Timore, ktorý sa nachádza už pomerne ďaleko od najviac vychodených indonézskych cestovateľských chodníčkov.

0