VLetenky

Indonézia s Turkish Airlines od 439 EUR

Derawan Islands
Derawan Islands na Kalimantane (foto: NeilsPhotography @ neilsrtw.blogspot.com /Flickr/CC BY 2.0)

K výprave za nezabudnuteľnou prírodou obdivuhodnej Indonézie láka tarif najlepšej európskej leteckej spoločnosti (podľa Skytrax) – Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do Jakarty sa predávajú za 319 GBP (cca 439 EUR) s odletom z Prahy a návratom do Viedne. V cene 343 GBP (asi 472 EUR) sú k dispozícii obojsmerné letenky z viedenského letiska.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 23.05.-20.06.2015 a 01.10.2015-15.03.2016 (s výnimkou blackoutu pre odlety v čase 23.12.-31.12.2015 a návraty v dobe 01.01.-10.01.2016), min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 15. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete (s odletmi) počas uvedenej doby platnosti tarifu (t.j. okrem kalendárneho leta a “zimných sviatkov” prakticky takmer až do konca platnosti zimného letového poriadku).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Indonézie nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 20. júna a návrat z Jakarty (CGK) do Viedne (VIE) dňa 4. júla 2015.

Alternatívou rezervácie “klasickej” spiatočnej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 20. júna a návrat z indonézskej Jakarty (CGK) dňa 4. júla 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Jakarta – Viedeň za 319 GBP (20.06.-04.07.2015)
Praha – Jakarta – Viedeň za 475 EUR (rezervácia v NJ)

Praha – Jakarta – Viedeň za 472 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Jakarta – Viedeň za 12710 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – Jakarta za 343 GBP (20.06.-04.07.2015)
Viedeň – Jakarta za 498 EUR (rezervácia v NJ)

Viedeň – Jakarta za 503 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Jakarta za 13593 CZK (rezervácia v ČJ)

Indonézia

Svetová štvorka podľa počtu obyvateľov

Takmer štvrťmiliónová Indonézia obsadzuje štvrtú priečku v rebríčku najľudnatejších krajín planéty a s rozlohou viac ako 2 milióny km² sa zaraďuje na 16. pozíciu v poradí najrozľahlejších svetových štátov. Pozemnú hranicu zdieľa s Malajziou (indonézsky Kalimantan/malajské Borneo na treťom najväčšom ostrove na svete Borneo), ďalej s Východným Timorom (indonézsky Západný Timor/Východný Timor na ostrove Timor) a nakoniec so vskutku exotickou krajinou Papua Nová Guinea (indonézska Západná Nová Guinea/Papua Nová Guinea na druhom najväčšom svetovom ostrove Nová Guinea).

Indonézske provincie a súostrovia

Poriadne obrovitá Indonézia Vás čaká v rovníkovom pásme a geograficko-politicky ju tvoria provincie Sumatra (vrátane Riau Islands), Jáva, Nussa Tengara (vrátane Bali), Kalimantan, Sulawesi, Maluku a Západná Nová Guinea (Západná Papua a Papua). Najvyššia hora krajiny a zároveň celej Oceánie, obávaná Puncak Jaya alias Carstensz Pyramid (4884 m) v oblasti Papuy, patrí zrejme k jedným z najnedostupnejších vrcholov zemegule.

Bali a Malé Sundy

Napriek skutočnosti, že famózne Bali (s vedľajšou Jávou) bude nepochybne nesmierne vďačným cestovateľským cieľom, o nič menej lákavý nebude ani susedný Lombok a ďalšie ostrovy v gigantickom súostroví Nusa Tenggara alias Malé Sundy (zatiaľ nie “postihnuté ” turistickým ruchom v takej veľkej miere ako Bali). Pokiaľ sa vydáte na príťažlivý Lombok, nezabudnite navštíviť najvyššiu horu ostrova – dramatický vulkán Mt. Rinjani (s rovnomenným národným parkom) alebo impresívny neďaleký potápačský raj – fascinujúcu trojicu maličkých nádherných ostrovčekov Gili Islands.

Smerom ďalej na východ Vás čaká magická Sumbawa a tajomný ostrov Komodo s unikátnymi “komodskými drakmi”. V prípade chuti a dostatočných časových možností skúste cez pozoruhodný Flores pokračovať až do mysteriózneho Kupangu v tajuplnom Západnom Timore, ktorý sa nachádza už relatívne ďaleko od najviac vychodených indonézskych cestovateľských chodníčkov.

0