VLetenky

Indonézia s Royal Jordanian Airlines od 475 EUR

Sulawesi
Malebná oblasť Tanjung Bira na juhozápade súostrovia Sulawesi (foto: Budi Wins/Flickr/CC BY 2.0)

Na výpravu do (už bezvízovej) Indonézie sa snaží podnietiť svojou ponukou spoločnosť Royal Jordanian Airlines z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do rušného indonézskeho hlavného mesta Jakarta sú v predaji za 475 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety do 25. marca 2016, min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 20. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas februára a marca 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Indonézie môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 3. marca a návrat z indonézskej Jakarty (CGK) dňa 16. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Jakarta za 475 EUR (03.03.-16.03.2016)
Viedeň – Jakarta za 505 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Jakarta za 506 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Jakarta za 13448 CZK (rezervácia v ČJ)

Indonézia

Svetová štvorka podľa počtu obyvateľov

Skoro štvrťmiliónová Indonézia obsadzuje štvrtú pozíciu v poradí najľudnatejších krajín planéty a s rozlohou vyše 2 milióny km² sa radí na 16. priečku na rebríčku najrozľahlejších svetových štátov. Pozemnú hranicu si delí s Malajziou (indonézsky Kalimantan/malajské Borneo na treťom najväčšom ostrove na svete Borneo), ďalej s Východným Timorom (indonézsky Západný Timor/Východný Timor na ostrove Timor) a nakoniec so vskutku exotickou krajinou Papua Nová Guinea (indonézska Západná Nová Guinea/Papua Nová Guinea na druhom najväčšom svetovom ostrove Nová Guinea).

Indonézske provincie a súostrovia

Poriadne gigantická Indonézia Vás očakáva v rovníkovom pásme a geograficko-politicky ju vytvárajú provincie Sumatra (vrátane Riau Islands), Jáva, Nussa Tengara (vrátane Bali), Kalimantan, Sulawesi, Maluku a Západná Nová Guinea (Západná Papua a Papua). Najvyššia hora krajiny a súčasne celej Oceánie, obávaná Puncak Jaya alias Carstensz Pyramid (4884 m) v oblasti Papuy, patrí zrejme k jedným z najnedostupnejších vrcholov planéty.

Bali a Malé Sundy

Napriek skutočnosti, že znamenité Bali (s vedľajšou Jávou) bude nepochybne neskutočne vďačným cestovateľským cieľom, o nič menej pútavý nebude ani susedný Lombok a ďalšie ostrovy v obrovskom súostroví Nusa Tenggara alias Malé Sundy (zatiaľ nie “poznačené” turistickým ruchom v takej veľkej miere ako Bali). Ak sa vyberiete na pôvabný Lombok, nezabudnite navštíviť najvyššiu horu ostrova – magický vulkán Mt. Rinjani (s rovnomenným národným parkom) alebo pôsobivý neďaleký potápačský raj – fantastickú trojicu maličkých prekrásnych ostrovčekov Gili Islands.

Smerom ďalej na východ Vás očakáva dramatická Sumbawa a tajuplný ostrov Komodo s jedinečnými “komodskými drakmi”. V prípade chuti a dostatočných časových možností skúste cez pozoruhodný Flores pokračovať až do mysteriózneho Kupangu v tajomnom Západnom Timore, ktorý sa nachádza už pomerne ďaleko od najviac vychodených indonézskych cestovateľských chodníčkov.

0