VLetenky

Indonézia s Royal Jordanian Airlines od 447 EUR

Sumatra
Plážové panorámy tropického súostrovia Pulau Sikuai na Sumatre (foto: fitri agung/Flickr/CC BY 2.0)

Na cestu do (už bezvízovej) Indonézie sa snaží podnietiť svojou aktualizovanou ponukou spoločnosť Royal Jordanian Airlines z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do pulzujúceho indonézskeho hlavného mesta Jakarta sa dajú kúpiť za 447 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety do 15. júna 2016 (s výnimkou blackoutu 18.03.-29.03.2016), min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v období od konca februára do polovice júna 2016 (okrem uvedenej veľkonočnej “výluky”).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Indonézie môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 3. marca a návrat z indonézskej Jakarty (CGK) dňa 16. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Jakarta za 447 EUR (03.03.-16.03.2016)
Viedeň – Jakarta za 474 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Jakarta za 475 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Jakarta za 12755 CZK (rezervácia v ČJ)

Indonézia

Svetová štvorka podľa počtu obyvateľov

Takmer štvrťmiliónová Indonézia obsadzuje štvrtú priečku v rebríčku najľudnatejších krajín planéty a s rozlohou viac ako 2 milióny km² sa zaraďuje na 16. pozíciu v poradí najrozľahlejších svetových štátov. Pozemnú hranicu zdieľa s Malajziou (indonézsky Kalimantan/malajské Borneo na treťom najväčšom ostrove na svete Borneo), ďalej s Východným Timorom (indonézsky Západný Timor/Východný Timor na ostrove Timor) a nakoniec so vskutku exotickou krajinou Papua Nová Guinea (indonézska Západná Nová Guinea/Papua Nová Guinea na druhom najväčšom svetovom ostrove Nová Guinea).

Indonézske provincie a súostrovia

Poriadne rozľahlá Indonézia Vás čaká v rovníkovom pásme a geograficko-politicky ju tvoria provincie Sumatra (vrátane Riau Islands), Jáva, Nussa Tengara (vrátane Bali), Kalimantan, Sulawesi, Maluku a Západná Nová Guinea (Západná Papua a Papua). Najvyššia hora krajiny a zároveň celej Oceánie, obávaná Puncak Jaya alias Carstensz Pyramid (4884 m) v oblasti Papuy, patrí pravdepodobne k jedným z najnedostupnejších vrcholov zemegule.

Bali a Malé Sundy

Napriek skutočnosti, že famózne Bali (s vedľajšou Jávou) bude nepochybne nesmierne vďačným cestovateľským cieľom, o nič menej lákavý nebude ani susedný Lombok a ďalšie ostrovy v gigantickom súostroví Nusa Tenggara alias Malé Sundy (zatiaľ nie “postihnuté ” turistickým ruchom v takej veľkej miere ako Bali). Pokiaľ sa vydáte na príťažlivý Lombok, nezabudnite navštíviť najvyššiu horu ostrova – dramatický vulkán Mt. Rinjani (s rovnomenným národným parkom) alebo impresívny neďaleký potápačský raj – fascinujúcu trojicu maličkých nádherných ostrovčekov Gili Islands.

Smerom ďalej na východ Vás čaká magická Sumbawa a tajomný ostrov Komodo s unikátnymi “komodskými drakmi”. V prípade chuti a dostatočných časových možností skúste cez pozoruhodný Flores pokračovať až do mysteriózneho Kupangu v tajuplnom Západnom Timore, ktorý sa nachádza už relatívne ďaleko od najviac vychodených indonézskych cestovateľských chodníčkov.

0