VLetenky

Indonézia s Qatar Airways od 539 EUR

Mount Bromo
Gunung Bromo (2329 m) na obdivuhodnom ostrove Jáva (foto: Schristia/Flickr/CC BY-SA 2.0)

K výprave za grandióznymi prírodnými pokladmi geniálnej obrovitej Indonézie (aj počas letných prázdnin) vábi ponuka spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do indonézskej metropoly Jakarta sa predávajú za 539 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. V cene 607 EUR doletíte aj na fenomenálne Bali.

Tarifné podmienky stanovujú cesty od 20. januára do 10. decembra 2015 (s výnimkou blackoutu 25.03.-05.04. a 27.06.-20.07.2015, min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 16. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Indonézie nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 22. júla a návrat z indonézskej Jakarty (CGK) dňa 5. augusta 2015 (za 539 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky na Bali môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 17. júna a návrat z indonézskeho Denpasaru (DPS) dňa 1. júla 2015 (za 607 EUR).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Jakarta za 539 EUR (22.07.-05.08.2015)
Viedeň – Jakarta za 548 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Jakarta za 555 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Jakarta za 565 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Jakarta za 15787 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – Denpasar za 607 EUR (17.06.-01.07.2015)
Viedeň – Denpasar za 618 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Denpasar za 633 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Denpasar za 637 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Denpasar za 17766 CZK (rezervácia v ČJ)

Indonézia

Svetová štvorka podľa počtu obyvateľov

Skoro štvrťmiliónová Indonézia sa zaraďuje na štvrtú pozíciu v poradí najľudnatejších krajín sveta a s rozlohou vyče 2 milióny km² obsadzuje 16. miesto v rebríčku najrozľahlejších svetových štátov. Pozemnú hranicu di delí s Malajziou (indonézsky Kalimantan/malajské Borneo na treťom najväčšom ostrove na svete Borneo), ďalej s Východným Timorom (indonézsky Západný Timor/Východný Timor na ostrove Timor) a nakoniec s celkom exotickou krajinou Papua Nová Guinea (indonézska Západná Nová Guinea/Papua Nová Guinea na druhom najväčšom svetovom ostrove Nová Guinea).

Indonézske provincie a súostrovia

Poriadne rozľahlá Indonézia Vás čaká v rovníkovom pásme a geograficko-politicky ju vytvárajú provincie Sumatra (vrátane Riau Islands), Jáva, Nussa Tengara (vrátane Bali), Kalimantan, Sulawesi, Maluku a Západná Nová Guinea (Západná Papua a Papua). Najvyššia hora krajiny a súčasne celej Oceánie, zlovestná Puncak Jaya alias Carstensz Pyramid (4884 m) v oblasti Papuy, patrí pravdepodobne k jedným z najnedostupnejších vrcholov planéty vôbec.

Bali a Malé Sundy

Napriek skutočnosti, že znamenité Bali (s vedľajšou Jávou) bude nepochybne veľmi lákavým cestovateľským cieľom, o nič menej atraktívny nebude ani susedný Lombok a ďalšie ostrovy v gigantickom súostroví Nusa Tenggara alias Malé Sundy (zatiaľ nie “poznačené” turistickým ruchom v takej veľkej miere ako Bali). Ak sa vyberiete na pôvabný Lombok, nezabudnite navštíviť najvyššiu horu ostrova – magický vulkán Mt. Rinjani (s rovnomenným národným parkom) alebo pôsobivý neďaleký potápačský raj – fantastickú trojicu maličkých prekrásnych ostrovčekov Gili Islands.

Smerom ďalej na východ Vás očakáva dramatická Sumbawa a tajomný ostrov Komodo s jedinečnými “komodskými drakmi”. V prípade chuti a dostatočných časových možností skúste cez pozoruhodný Flores pokračovať až do mysteriózneho Kupangu v tajuplnom Západnom Timore, ktorý sa nachádza už relatívne ďaleko od najviac vychodených indonézskych cestovateľských chodníčkov.

0