VLetenky

Indonézia s Qatar Airways od 472 EUR

Karimunjawa
Skvelé indonézske tropické súostrovie Karimunjawa (foto: Midori/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Na výpravu za nezabudnuteľnou prírodou obdivuhodnej Indonézie vábi ponuka najlepšej svetovej aerolínie (podľa Skytrax) – Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do indonézskej metropoly Jakarta máte možnosť kúpiť za 472 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 21. novembra 2015 do 30. júna 2016 (okrem blackoutu pre odlety v čase 15.12.-30.12.2015 a 01.08.-02.2016 / návraty v dobe 22.12.2015-10.01.2016 a 08.01.-15.02.2016), min. dobu pobytu 4 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 20. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu (t.j. od konca novembra 2015 do konca júna 2016).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Indonézie nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 2. decembra a návrat z indonézskej Jakarty (CGK) dňa 16. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Jakarta za 472 EUR (02.12.-16.12.2015)
Budapešť – Jakarta za 149400 HUF (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Budapešť – Jakarta za 491 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Jakarta za 496 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Jakarta za 13155 CZK (rezervácia v ČJ)

Indonézia

Svetová štvorka podľa počtu obyvateľov

Takmer štvrťmiliónová Indonézia obsadzuje štvrtú priečku v rebríčku najľudnatejších krajín planéty a s rozlohou viac ako 2 milióny km² sa zaraďuje na 16. pozíciu v poradí najrozľahlejších svetových štátov. Pozemnú hranicu zdieľa s Malajziou (indonézsky Kalimantan/malajské Borneo na treťom najväčšom ostrove na svete Borneo), ďalej s Východným Timorom (indonézsky Západný Timor/Východný Timor na ostrove Timor) a nakoniec so vskutku exotickou krajinou Papua Nová Guinea (indonézska Západná Nová Guinea/Papua Nová Guinea na druhom najväčšom svetovom ostrove Nová Guinea).

Indonézske provincie a súostrovia

Poriadne obrovitá Indonézia Vás čaká v rovníkovom pásme a geograficko-politicky ju tvoria provincie Sumatra (vrátane Riau Islands), Jáva, Nussa Tengara (vrátane Bali), Kalimantan, Sulawesi, Maluku a Západná Nová Guinea (Západná Papua a Papua). Najvyššia hora krajiny a zároveň celej Oceánie, obávaná Puncak Jaya alias Carstensz Pyramid (4884 m) v oblasti Papuy, patrí zrejme k jedným z najnedostupnejších vrcholov planéty.

Bali a Malé Sundy

Napriek skutočnosti, že famózne Bali (s vedľajšou Jávou) bude nepochybne nesmierne vďačným cestovateľským cieľom, o nič menej lákavý nebude ani susedný Lombok a ďalšie ostrovy v gigantickom súostroví Nusa Tenggara alias Malé Sundy (zatiaľ nie “postihnuté” turistickým ruchom v takej veľkej miere ako Bali). Pokiaľ sa vydáte na príťažlivý Lombok, nezabudnite navštíviť najvyššiu horu ostrova – dramatický vulkán Mt. Rinjani (s rovnomenným národným parkom) alebo impresívny neďaleký potápačský raj – fascinujúci trojicu maličkých nádherných ostrovčekov Gili Islands.

Smerom ďalej na východ Vás čaká magická Sumbawa a tajomný ostrov Komodo s unikátnymi “komodskými drakmi”. V prípade chuti a dostatočných časových možností skúste cez pozoruhodný Flores pokračovať až do mysteriózneho Kupangu v tajuplnom Západnom Timore, ktorý sa nachádza už relatívne ďaleko od najviac vychodených indonézskych cestovateľských chodníčkov.

0