VLetenky

Indonézia s KLM od 539 EUR

Sulawesi
Pláž Pantai Liang Kareta (Selayar Islands) na južnom Sulawesi (foto: Fabio Achilli/Flickr/CC BY 2.0)

Na cestu do (bezvízovej) Indonézie sa snaží podnietiť holandská aerolínia KLM v spolupráci s partnerskými spoločnosťami z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Košíc).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do indonézskeho hlavného mesta Jakarta sú v predaji za 539 EUR s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období 22.04.-22.06. a 21.08.-15.12.2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo dobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 25. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu mája 2016.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Indonézie nech bude napr. odlet z Košíc (KSC) dňa 25. mája a návrat z indonézskej Jakarty (CGK) dňa 7. júna 2016.

Rezervácia letenky:
Košice – Jakarta za 539 EUR (25.05.-07.06.2016)
Košice – Jakarta za 569 EUR (rezervácia v SJ)
Košice – Jakarta za 15115 CZK (rezervácia v ČJ)

Indonézia

Svetová štvorka podľa počtu obyvateľov

Skoro štvrťmiliónová Indonézia obsadzuje štvrtú pozíciu v poradí najľudnatejších krajín planéty a s rozlohou vyše 2 milióny km² sa radí na 16. priečku v rebríčku najrozľahlejších svetových štátov. Pozemnú hranicu si delí s Malajziou (indonézsky Kalimantan/malajské Borneo na treťom najväčšom ostrove na svete Borneo), ďalej s Východným Timorom (indonézsky Západný Timor/Východný Timor na ostrove Timor) a nakoniec so vskutku exotickou krajinou Papua Nová Guinea (indonézska Západná Nová Guinea/Papua Nová Guinea na druhom najväčšom svetovom ostrove Nová Guinea).

Indonézske provincie a súostrovia

Poriadne rozľahlá Indonézia Vás očakáva v rovníkovom pásme a geograficko-politicky ju vytvárajú provincie Sumatra (vrátane Riau Islands), Jáva, Nussa Tengara (vrátane Bali), Kalimantan, Sulawesi, Maluku a Západná Nová Guinea (Západná Papua a Papua). Najvyššia hora krajiny a súčasne celej Oceánie, zlovestná Puncak Jaya alias Carstensz Pyramid (4884 m) v oblasti Papuy, patrí zrejme k jedným z najnedostupnejších vrcholov planéty.

Bali a Malé Sundy

Napriek skutočnosti, že znamenité Bali (s vedľajšou Jávou) bude nepochybne neskutočne vďačným cestovateľským cieľom, o nič menej pútavý nebude ani susedný Lombok a ďalšie ostrovy v obrovitom súostroví Nusa Tenggara alias Malé Sundy (zatiaľ nie “poznačené” turistickým ruchom v takej veľkej miere ako Bali). Ak sa vyberiete na pôvabný Lombok, nezabudnite navštíviť najvyššiu horu ostrova – magický vulkán Mt. Rinjani (s rovnomenným národným parkom) alebo pôsobivý neďaleký potápačský raj – fantastickú trojicu maličkých prekrásnych ostrovčekov Gili Islands.

Smerom ďalej na východ Vás očakáva dramatická Sumbawa a tajuplný ostrov Komodo s jedinečnými “komodskými drakmi”. V prípade chuti a dostatočných časových možností skúste cez pozoruhodný Flores pokračovať až do mysteriózneho Kupangu v tajomnom Západnom Timore, ktorý sa nachádza už pomerne ďaleko od najviac vychodených indonézskych cestovateľských chodníčkov.

0