VLetenky

Indonézia s Etihad Airways od 505 EUR

Sulawesi
Bara Beach v oblasti Tanjung Bira na juhozápade Sulawesi (foto: Fabio Achilli/Flickr/CC BY 2.0)

Na výpravu do (už bezvízovej) Indonézie možno vyraziť (s prestupom v Abu Dhabí) pri využití tarifu leteckej spoločnosti Etihad Airways v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do pulzujúceho indonézskeho hlavného mesta Jakarta sa predávajú za 505 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety v období 17.02.-17.03., 29.03.-30.06. a 16.08.-30.11.2016, min. dobu pobytu 7 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 3. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Indonézie nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 28. júna a návrat z indonézskej Jakarty (CGK) dňa 12. júla 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Jakarta za 505 EUR (28.06.-12.07.2016)

Indonézia

Svetová štvorka podľa počtu obyvateľov

Takmer štvrťmiliónová Indonézia obsadzuje štvrtú priečku na rebríčku najľudnatejších krajín planéty a s rozlohou viac ako 2 milióny km² sa zaraďuje na 16. pozíciu v poradí najrozľahlejších svetových štátov. Pozemnú hranicu zdieľa s Malajziou (indonézsky Kalimantan/malajské Borneo na treťom najväčšom ostrove na svete Borneo), ďalej s Východným Timorom (indonézsky Západný Timor/Východný Timor na ostrove Timor) a nakoniec so vskutku exotickou krajinou Papua Nová Guinea (indonézska Západná Nová Guinea/Papua Nová Guinea na druhom najväčšom svetovom ostrove Nová Guinea).

Indonézske provincie a súostrovia

Poriadne rozľahlá Indonézia Vás čaká v rovníkovom pásme a geograficko-politicky ju tvoria provincie Sumatra (vrátane Riau Islands), Jáva, Nussa Tengara (vrátane Bali), Kalimantan, Sulawesi, Maluku a Západná Nová Guinea (Západná Papua a Papua). Najvyššia hora krajiny a zároveň celej Oceánie, zlovestná Puncak Jaya alias Carstensz Pyramid (4884 m) v oblasti Papuy, patrí pravdepodobne k jedným z najnedostupnejších vrcholov zemegule.

Bali a Malé Sundy

Napriek skutočnosti, že famózne Bali (s vedľajšou Jávou) bude nepochybne nesmierne vďačným cestovateľským cieľom, o nič menej lákavý nebude ani susedný Lombok a ďalšie ostrovy v gigantickom súostroví Nusa Tenggara alias Malé Sundy (zatiaľ nie “postihnuté” turistickým ruchom v takej veľkej miere ako Bali). Pokiaľ sa vydáte na príťažlivý Lombok, nezabudnite navštíviť najvyššiu horu ostrova – dramatický vulkán Mt. Rinjani (s rovnomenným národným parkom) alebo impresívny neďaleký potápačský raj – fascinujúcu trojicu maličkých nádherných ostrovčekov Gili Islands.

Smerom ďalej na východ Vás čaká magická Sumbawa a tajomný ostrov Komodo s unikátnymi “komodskými drakmi”. V prípade chuti a dostatočných časových možností skúste cez pozoruhodný Flores pokračovať až do mysteriózneho Kupangu v tajuplnom Západnom Timore, ktorý sa nachádza už relatívne ďaleko od najviac vychodených indonézskych cestovateľských chodníčkov.

0