VLetenky

Indonézia s EgyptAir od 400 EUR

Karimun Jawa Island
Idylické indonézske tropické súostrovie Karimunjawa (foto: Midori/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

K lákavej výprave za neopakovateľnou prírodou grandióznej Indonézie vábi zaujímavý tarif Air leteckej spoločnosti EgyptAir zo Star Alliance (s odletom z budapeštianskeho leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do Jakarty sa predávajú za 297 GBP (alebo cca 400 EUR) s odletom zo spomínanej Budapešti. Tarifné podmienky určujú (ukončenie) cesty do 20. júna 2015 a predaj do 13. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve (s odletmi) na konci mája/na začiatku júna 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Indonézie nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 23. mája a návrat z indonézskej Jakarty (CGK) dňa 4. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Jakarta za 297 GBP (23.05.-04.06.2015)
Budapešť – Jakarta za 432 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Jakarta za 433 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Jakarta za 11770 CZK (rezervácia v ČJ)

Indonézia

Svetová štvorka podľa počtu obyvateľov

Skoro štvrťmiliónová Indonézia obsadzuje štvrtú pozíciu v poradí najľudnatejších krajín planéty a s rozlohou vyše 2 milióny km² sa radí na 16. priečku v rebríčku najrozľahlejších svetových štátov. Pozemnú hranicu si delí s Malajziou (indonézsky Kalimantan/malajské Borneo na treťom najväčšom ostrove na svete Borneo), ďalej s Východným Timorom (indonézsky Západný Timor/Východný Timor na ostrove Timor) a nakoniec so vskutku exotickou krajinou Papua Nová Guinea (indonézska Západná Nová Guinea/Papua Nová Guinea na druhom najväčšom svetovom ostrove Nová Guinea).

Indonézske provincie a súostrovia

Poriadne gigantická Indonézia Vás očakáva v rovníkovom pásme a geograficko-politicky ju vytvárajú provincie Sumatra (vrátane Riau Islands), Jáva, Nussa Tengara (vrátane Bali), Kalimantan, Sulawesi, Maluku a Západná Nová Guinea (Západná Papua a Papua). Najvyššia hora krajiny a súčasne celej Oceánie, zlovestná Puncak Jaya alias Carstensz Pyramid (4884 m) v oblasti Papuy, patrí pravdepodobne k jedným z najnedostupnejších vrcholov zemegule.

Bali a Malé Sundy

Napriek skutočnosti, že znamenité Bali (s vedľajšou Jávou) bude nepochybne nesmierne vďačným cestovateľským cieľom, o nič menej pútavý nebude ani susedný Lombok a ďalšie ostrovy v obrovskom súostroví Nusa Tenggara alias Malé Sundy (zatiaľ nie “poznačené” turistickým ruchom v takej veľkej miere ako Bali). Ak sa vyberiete na pôvabný Lombok, nezabudnite navštíviť najvyššiu horu ostrova – magický vulkán Mt. Rinjani (s rovnomenným národným parkom) alebo pôsobivý neďaleký potápačský raj – fantastickú trojicu maličkých prekrásnych ostrovčekov Gili Islands.

Smerom ďalej na východ Vás očakáva dramatická Sumbawa a tajuplný ostrov Komodo s jedinečnými “komodskými drakmi”. V prípade chuti a dostatočných časových možností skúste cez pozoruhodný Flores pokračovať až do mysteriózneho Kupangu v tajomnom Západnom Timore, ktorý sa nachádza už relatívne ďaleko od najviac vychodených indonézskych cestovateľských chodníčkov.

0