VLetenky

Indonézia s Air France od 529 EUR

Indonézia
Gunung Bromo (2329 m) na grandióznom ostrove Jáva (foto: Abdul Rahman/Flickr/CC BY 2.0)

K pútavej výprave za nenapodobniteľnou prírodou obdivuhodnej Indonézie sa snaží podnietiť holding Air France-KLM z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do Jakarty sa predávajú za 529 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu. Tarifné podmienky stanovujú odlety do 20. júna 2015 (s ukončením ciest do 4. júla 2015), min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 17. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Indonézie nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 2. júna a návrat z indonézskej Jakarty (CGK) dňa 14. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Jakarta za 529 EUR (02.06.-14.06.2015)
Budapešť – Jakarta za 538 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Jakarta za 544 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Jakarta za 544 EUR (rezervácia v NJ)

Indonézia

Svetová štvorka podľa počtu obyvateľov

Takmer štvrťmiliónová Indonézia sa radí na štvrtú priečku v rebríčku najľudnatejších krajín sveta a s rozlohou viac ako 2 milióny km² obsadzuje 16. pozíciu v poradí najrozľahlejších svetových štátov. Pozemnú hranicu zdieľa s Malajziou (indonézsky Kalimantan/malajské Borneo na treťom najväčšom ostrove na svete Borneo), ďalej s Východným Timorom (indonézsky Západný Timor/Východný Timor na ostrove Timor) a nakoniec s vcelku exotickou krajinou Papua Nová Guinea (indonézska Západná Nová Guinea/Papua Nová Guinea na druhom najväčšom svetovom ostrove Nová Guinea).

Indonézske provincie a súostrovia

Poriadne obrovitá Indonézia Vás očakáva v rovníkovom pásme a geograficko-politicky ju tvoria provincie Sumatra (vrátane Riau Islands), Jáva, Nussa Tengara (vrátane Bali), Kalimantan, Sulawesi, Maluku a Západná Nová Guinea (Západná Papua a Papua). Najvyššia hora krajiny a zároveň celej Oceánie, zlovestná Puncak Jaya alias Carstensz Pyramid (4884 m) v oblasti Papuy, patrí zrejme k jedným z najnedostupnejších vrcholov modrej planéty.

Bali a Malé Sundy

Napriek skutočnosti, že famózne Bali (s vedľajšou Jávou) bude nepochybne veľmi vďačným cestovateľským cieľom, o nič menej atraktívny nebude ani susedný Lombok a ďalšie ostrovy v obrovitom súostroví Nusa Tenggara alias Malé Sundy (zatiaľ nie “postihnuté” turistickým ruchom v takej veľkej miere ako Bali). Pokiaľ sa vydáte na príťažlivý Lombok, nezabudnite navštíviť najvyššiu horu ostrova – dramatický vulkán Mt. Rinjani (s rovnomenným národným parkom) alebo impresívny neďaleký potápačský raj – fascinujúcu trojicu maličkých nádherných ostrovčekov Gili Islands.

Smerom ďalej na východ Vás čaká magická Sumbawa a tajomný ostrov Komodo s unikátnymi “komodskými drakmi”. V prípade chuti a dostatočných časových možností skúste cez pozoruhodný Flores pokračovať až do mysteriózneho Kupangu v tajuplnom Západnom Timore, ktorý sa nachádza už pomerne ďaleko od najviac vychodených indonézskych cestovateľských chodníčkov.

0