VLetenky

Indonézia s Air France od 427 EUR

Mount Bromo
Fascinujúce Gunung Bromo (2329 m) na indonézskom ostrove Jáva (foto: Riza Nugraha/Flickr)

K výprave za obdivuhodným prírodným bohatstvom fenomenálnej Indonézie vábi (nielen cestovateľov spoza rieky Moravy) spoločnosť Air France z leteckej aliancie Sky Team (v spolupráci s partnermi).

Spiatočné letenky do indonézskej metropoly Jakarta kúpite za 427 EUR s odletom z Lipska. Tarifné podmienky stanovujú odlety do 31. mája 2015 (s výnimkou blackoutu 19.12.2014.-05.01.2015), min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 16. novembra. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi) v období od (konca) novembra 2014 do (konca) mája 2015 (okrem spomínaného času “zimných sviatkov”).

Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky do Indonézie nech poslúži odlet z nemeckého Lipska (LEJ) dňa 9. februára a návrat z Jakarty (CGK) dňa 23. februára 2015.

Rezervácia letenky:
Lipsko – Jakarta za 427 EUR (09.02.-23.02.2015)
Lipsko – Jakarta za 438 EUR (09.02.-23.02.2015)

Indonézia

Svetová štvorka podľa počtu obyvateľov

Skoro štvrťmiliónová Indonézia sa zaraďuje na štvrtú pozíciu v rebríčku najľudnatejších krajín sveta a s rozlohou vyše 2 milióny km² obsadzuje 16. miesto v poradí najrozľahlejších svetových štátov. Pozemnú hranicu si delí s Malajziou (indonézsky Kalimantan/malajské Borneo na treťom najväčšom ostrove na svete Borneo), ďalej s Východným Timorom (indonézsky Západný Timor/Východný Timor na ostrove Timor) a nakoniec s celkom exotickou krajinou Papua Nová Guinea (indonézska Západná Nová Guinea/Papua Nová Guinea na druhom najväčšom svetovom ostrove Nová Guinea).

Indonézske provincie a súostrovia

Poriadne gigantická Indonézia Vás čaká v rovníkovom pásme a geograficko-politicky ju vytvárajú provincie Sumatra (vrátane Riau Islands), Jáva, Nussa Tengara (vrátane Bali), Kalimantan, Sulawesi, Maluku a Západná Nová Guinea (Západná Papua a Papua). Najvyššia hora krajiny a súčasne celej Oceánie, obávaná Puncak Jaya alias Carstensz Pyramid (4884 m) v oblasti Papuy, patrí pravdepodobne k jedným z najnedostupnejších vrcholov planéty vôbec.

Bali a Malé Sundy

Napriek skutočnosti, že znamenité Bali (s vedľajšou Jávou) bude nepochybne veľmi lákavým cestovateľským cieľom, o nič menej pútavý nebude ani susedný Lombok a ďalšie ostrovy v obrovitom súostroví Nusa Tenggara alias Malé Sundy (zatiaľ nie “poznačené” turistickým ruchom v takej veľkej miere ako Bali). Ak sa vyberiete na pôvabný Lombok, nezabudnite navštíviť najvyššiu horu ostrova – magický vulkán Mt. Rinjani (s rovnomenným národným parkom) alebo pôsobivý neďaleký potápačský raj – fantastickú trojicu maličkých prekrásnych ostrovčekov Gili Islands.

Smerom ďalej na východ Vás očakáva dramatická Sumbawa a tajomný ostrov Komodo s jedinečnými “komodskými drakmi”. V prípade chuti a dostatočných časových možností skúste cez pozoruhodný Flores pokračovať až do mysteriózneho Kupangu v tajuplnom Západnom Timore, ktorý sa nachádza už relatívne ďaleko od najviac vychodených indonézskych cestovateľských chodníčkov.

0