VLetenky

Indonézia s Air China od 416 EUR

Karimunjawa
Malebné indonézske tropické súostrovie Karimunjawa (foto: Midori/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Na výpravu za nezabudnuteľnou prírodou obdivuhodnej Indonézie láka zaujímavý tarif leteckej spoločnosti Air China zo Star Alliance (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do indonézskej metropoly Jakarta máte príležitosť kúpiť za 416 EUR s odletom za rakúskej Viedne a návratom do maďarskej Budapešti.

Tarifné podmienky určujú odlety v období 11.11.-10.12.2015, 25.12.2015-30.01.2016 a 08.02.2015-22.03.2016 (s ukončením ciest do 26. marca 2016), min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvednej doby platnosti tarifu – najmä na konci novembra/začiatku decembra 2015, ako aj v priebehu februára a marca 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Indonézie nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 29. februára a návrat z Jakarty (CGK) z Budapešti (BUD) dňa 14. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Jakarta – Budapešť za 416 EUR (29.02.-14.03.2016)
Viedeň – Jakarta – Budapešť za 440 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Jakarta – Budapešť za 11835 CZK (rezervácia v ČJ)

Indonézia

Svetová štvorka podľa počtu obyvateľov

Takmer štvrťmiliónová Indonézia obsadzuje štvrtú priečku v rebríčku najľudnatejších krajín planéty a s rozlohou viac ako 2 milióny km² sa zaraďuje na 16. pozíciu v poradí najrozľahlejších svetových štátov. Pozemnú hranicu zdieľa s Malajziou (indonézsky Kalimantan/malajské Borneo na treťom najväčšom ostrove na svete Borneo), ďalej s Východným Timorom (indonézsky Západný Timor/Východný Timor na ostrove Timor) a nakoniec so vskutku exotickou krajinou Papua Nová Guinea (indonézska Západná Nová Guinea/Papua Nová Guinea na druhom najväčšom svetovom ostrove Nová Guinea).

Indonézske provincie a súostrovia

Poriadne rozľahlá Indonézia Vás čaká v rovníkovom pásme a geograficko-politicky ju tvoria provincie Sumatra (vrátane Riau Islands), Jáva, Nussa Tengara (vrátane Bali), Kalimantan, Sulawesi, Maluku a Západná Nová Guinea (Západná Papua a Papua). Najvyššia hora krajiny a zároveň celej Oceánie, zlovestná Puncak Jaya alias Carstensz Pyramid (4884 m) v oblasti Papuy, patrí zrejme k jedným z najnedostupnejších vrcholov zemegule.

Bali a Malé Sundy

Napriek skutočnosti, že famózne Bali (s vedľajšou Jávou) bude nepochybne nesmierne vďačným cestovateľským cieľom, o nič menej lákavý nebude ani susedný Lombok a ďalšie ostrovy v gigantickom súostroví Nusa Tenggara alias Malé Sundy (zatiaľ nie “postihnuté” turistickým ruchom v takej veľkej miere ako Bali). Pokiaľ sa vydáte na príťažlivý Lombok, nezabudnite navštíviť najvyššiu horu ostrova – dramatický vulkán Mt. Rinjani (s rovnomenným národným parkom) alebo impresívny neďaleký potápačský raj – fantastickú trojicu maličkých prekrásnych ostrovčekov Gili Islands.

Smerom ďalej na východ Vás čaká magická Sumbawa a tajomný ostrov Komodo s unikátnymi “komodskými drakmi”. V prípade chuti a dostatočných časových možností skúste cez pozoruhodný Flores pokračovať až do mysteriózneho Kupangu v tajuplnom Západnom Timore, ktorý sa nachádza už relatívne ďaleko od najviac vychodených indonézskych cestovateľských chodníčkov.

0