VLetenky

Indonézia s Air China od 381 EUR

Pulau Selayar
Pláž Pantai Liang Kareta (Pulau Selayar) na južnom Sulawesi (foto: Fabio Achilli/Flickr/CC BY 2.0)

Na výpravu za nezameniteľnou prírodou gigantickej Indonézie zvádza zaujímavý tarif leteckej spoločnosti Air China zo Star Alliance (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do indonézskej metropoly Jakarta máte príležitosť kúpiť za 381 EUR s odletom z maďarskej Budapešti a návratom do rakúskej Viedne.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 27. marca do 20. júna 2016, min. dobu pobytu 3 dni/sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 26. marca (alebo do aktualizácie tarifu či vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu apríla a mája 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Indonézie nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 16. mája a návrat z Jakarty (CGK) do Viedne (VIE) dňa 1. júna 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Jakarta – Viedeň za 381 EUR (16.05.-01.06.2016)
Budapešť – Jakarta – Viedeň za 405 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Jakarta – Viedeň za 10845 CZK (rezervácia v ČJ)

Indonézia

Svetová štvorka podľa počtu obyvateľov

Skoro štvrťmiliónová Indonézia obsadzuje štvrtú pozíciu v poradí najľudnatejších krajín planéty a s rozlohou vyše 2 milióny km² sa radí na 16. priečku v rebríčku najrozľahlejších svetových štátov. Pozemnú hranicu si delí s Malajziou (indonézsky Kalimantan/malajské Borneo na treťom najväčšom ostrove na svete Borneo), ďalej s Východným Timorom (indonézsky Západný Timor/Východný Timor na ostrove Timor) a nakoniec so vskutku exotickou krajinou Papua Nová Guinea (indonézska Západná Nová Guinea/Papua Nová Guinea na druhom najväčšom svetovom ostrove Nová Guinea).

Indonézske provincie a súostrovia

Poriadne obrovitá Indonézia Vás očakáva v rovníkovom pásme a geograficko-politicky ju vytvárajú provincie Sumatra (vrátane Riau Islands), Jáva, Nussa Tengara (vrátane Bali), Kalimantan, Sulawesi, Maluku a Západná Nová Guinea (Západná Papua a Papua). Najvyššia hora krajiny a súčasne celej Oceánie, obávaná Puncak Jaya alias Carstensz Pyramid (4884 m) v oblasti Papuy, patrí pravdepodobne k jedným z najnedostupnejších vrcholov planéty.

Bali a Malé Sundy

Napriek skutočnosti, že znamenité Bali (s vedľajšou Jávou) bude nepochybne neskutočne vďačným cestovateľským cieľom, o nič menej pútavý nebude ani susedný Lombok a ďalšie ostrovy v rozľahlom súostroví Nusa Tenggara alias Malé Sundy (zatiaľ nie “poznačené ” turistickým ruchom v takej veľkej miere ako Bali). Ak sa vyberiete na pôvabný Lombok, nezabudnite navštíviť najvyššiu horu ostrova – magický vulkán Mt. Rinjani (s rovnomenným národným parkom) alebo pôsobivý neďaleký potápačský raj – fascinujúcu trojicu maličkých nádherných ostrovčekov Gili Islands.

Smerom ďalej na východ Vás očakáva dramatická Sumbawa a tajuplný ostrov Komodo s jedinečnými “komodskými drakmi”. V prípade chuti a dostatočných časových možností skúste cez pozoruhodný Flores pokračovať až do mysteriózneho Kupangu v tajomnom Západnom Timore, ktorý sa nachádza už pomerne ďaleko od najviac vychodených indonézskych cestovateľských chodníčkov.

0