VLetenky

Indický Jaipur s Etihad Airways od 420 EUR

Rajasthan
Jaigarh Fort v indickom štáte Rajasthan (foto: Matthew Laird Acred/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Ak by ste sa pri prehliadke indického “Zlatého trojuholníka” radi vyhli príletu do hektického Dillí, máte šancu využiť ponuku Etihad Airways v spolupráci s partnerskými Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do severoindického veľkomesta Jaipur (Džajpur) v Radžastane sa predávajú za 420 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.10.-16.12.2015 a 01.01.-15.03.2016, min. dobu pobytu 7 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 5. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v čase od začiatku októbra do polovice decembra 2015 a od polovice januára do začiatku marca 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 4. novembra s návratom z indického veľkomesta Jaipur (JAI) dňa 18. novembra 2015.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Jaipur za 420 EUR (04.11.-18.11.2015)
Viedeň – Jaipur za 459 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Jaipur za 468 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Jaipur za 12679 CZK (rezervácia v ČJ)

India

Severná časť Indie

Ak sa budete chcieť pohybovať najmä na severe v oblasti hlavného prúdu turistov, skúste preslávený “Zlatý trojuholník” v tvare Dillí – Agra s dramatickým Tádž Mahal (Taj Mahal) – ružový púštny Džajpur (Jaipur) – Dillí. Ďalšia obľúbená lahôdka, populárne Váránasí Vás čaká na brehoch posvätnej rieky Ganga, zhruba na polceste medzi Dillí a Kalkatou v západnom Bengálsku.

Vynikajúci Ladakh – Tibet v Indii?

Hľadáte cenovo dostupnejšiu trekkingovú alternatívu k Nepálu alebo náhradu zvyčajne ťažšie dostupného čínskeho Tibetu? Azda toto všetko nájdete práve v Ladakhu, položenom v najsevernejšej oblasti Indie. V srdci oblasti – magickom meste Leh (3500 m) i v jeho okolí natrafíte na fantastické budhistické kláštory (gompa), strážiace majestátne údolie ázijského veľtoku Indus na jeho dlhej ceste z Tibetu cez drsnú Karakoram Highway (KKH) až do Arabského mora.

Rušné veľkomestá juhu

Pokiaľ by ste radi spoznali skôr indický juh a zároveň Vás priťahujú veľkomestá, nenechajte si ujsť monumentálny Bombaj či pozoruhodný Chennai (Madras), politické a kultúrne stredisko Tamil Nadu. Klimaticky príjemné Bangalore, administratívne sídlo susednej Karnataky a tretie najľudnatejšie sídlo Indie, sa pýši prívlastkom “indická Silicon Valley” (centrum indického IT priemyslu).

Príťažlivé pláže juhoindických štátov

Pôvabná juhoindická Kerala s metropolou krkolomného názvu Thiruvananthapuram (v angličtine skrátene Trivandrum) očakáva objavenie svojich krás (na nádherné pláže naďabíte i v okolí Gokarny v Karnatake). Majestátne plážové scenérie nájdete i v najmenšom indickom štáte Goa, ktorá zo spomínaných cieľov leží najbližšie k bombajskej aglomerácii.

Netypické cestovateľské ciele v Indickom oceáne

Na opačnom konci spektra návštevnosti figurujú netradičné “ciele” v scénickom Indickom oceáne. Istotne Vás nesklamú prekrásne Lakadivy, položené medzi indickým subkontinentom a Maledivami, ktoré svojou krásou nezaostávajú za maledivskými koralovými ostrovmi. Väčší počet cestovateľov stále čakajú fotogenické Andamanské a Nikobarské ostrovy v Bengálskom zálive – v rovnomennom Andamanskom mori medzi Indiou, Mjanmarskom (Barmou) a Thajskom.

0