VLetenky

Indický Jaipur s Air India od 385 EUR

Sawai Mansingh Palace
Malebný Sawai Mansingh Palace v indickom meste Jaipur (foto: Nitesh Pandey/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na prehliadku indického “Zlatého trojuholníka” (aj počas letných prázdnin) máte šancu využiť ponuku leteckej spoločnosti Air India zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do severoindického veľkomesta Jaipur (Džajpur) v Radžastane kúpite za 385 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 05.04.-25.06., 26.07.-14.12.2016 a 31.12.2016-31.03.2017, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od začiatku apríla do konca októbra 2016 (s výnimkou uvedeného blackoutu na začiatku letných prázdnin).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 3. augusta s návratom z indického veľkomesta Jaipur (JAI) dňa 18. augusta 2016.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Jaipur za 385 EUR (03.08.-18.08.2016)
Viedeň – Jaipur za 405 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Jaipur za 11023 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – Dillí, Jaipur – Viedeň za 372 EUR (03.08.-18.08.2016)

India

Severná partia Indie

Pokiaľ sa budete chcieť pohybovať hlavne na severe v oblasti hlavného prúdu turistov, skúste legendárny “Zlatý trojuholník” v tvare Dillí – Agra s magickým Tádž Mahal (Taj Mahal) – ružový púštny Džajpur (Jaipur) – Dillí. Ďalšia populárna lahôdka, obľúbené Váránasí Vás očakáva na brehoch posvätnej rieky Ganga, približne na polceste medzi Dillí a Kalkatou v západnom Bengálsku.

Excelentný Ladakh – Tibet v Indii?

Hľadáte cenovo dostupnejšiu trekkingovú alternatívu k Nepálu alebo náhradu obyčajne ťažšie dostupného čínskeho Tibetu? Snáď toto všetko nájdete práve v Ladakhu, situovanom v najsevernejšej oblasti Indie. V srdci oblasti – dramatickom meste Leh (3500 m) aj v jeho okolí naďabíte na fascinujúce budhistické kláštory (gompa), strážiace impozantné údolie ázijského veľtoku Indus na jeho dlhej ceste z Tibetu cez drsnú Karakoram Highway (KKH) až do Arabského mora.

Pulzujúce veľkomestá juhu

Ak by ste radi spoznali skôr indický juh a súčasne Vás priťahujú veľkomestá, nenechajte si ujsť monumentálny Bombaj či pozoruhodný Chennai (Madras), politické a kultúrne stredisko Tamil Nadu. Klimaticky pohodové Bangalore, administratívne sídlo susednej Karnataky a tretie najľudnatejšie sídlo Indie, sa pýši prívlastkom “indická Silicon Valley” (centrum indického IT priemyslu).

Pôvabné pláže juhoindických štátov

Príťažlivá juhoindická Kerala s metropolou krkolomného názvu Thiruvananthapuram (v angličtine skrátene Trivandrum) čaká odhalenie svojich krás (na prekrásne pláže natrafíte aj v okolí Gokarny v Karnatake). Impozantné plážové scenérie nájdete aj v najmenšom indickom štáte Goa, ktorá zo spomínaných cieľov leží najbližšie k bombajskej aglomerácii.

Netradičné cestovateľské ciele v Indickom oceáne

Na opačnom konci spektra návštevnosti figurujú netypické “ciele” v scénickom Indickom oceáne. Určite Vás nesklamú prekrásne Lakadivy, situované medzi indickým subkontinentom a Maledivami, ktoré svojou krásou nezaostávajú za maledivskými koralovými ostrovmi. Väčší počet cestovateľov stále očakávajú fotogenické Andamanské a Nikobarské ostrovy v Bengálskom zálive – v rovnomennom Andamanskom mori medzi Indiou, Mjanmarskom (Barmou) a Thajskom.

0