VLetenky

Indická Kerala s Flydubai od 450 EUR

Kerala Backwaters
Fenomenálne Kerala Backwaters v oblasti Alleppey (foto: Sarath Kuchi/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na cestu na neuveriteľný indický subkontinent s nezabudnuteľnou atmosférou (s možnosťou návštevy excentrického Dubaja) láka ponuka leteckej spoločnosti Flydubai (s odletom z Bratislavy).

Spiatočné letenky do juhoindického mesta Kochi (Cochin) sa dajú kúpiť za 450 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska. Tarifné podmienky určujú cesty do 30. októbra 2015 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete najmä v priebehu septembra a októbra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Keraly nech poslúži odlet z bratislavského letiska (BTS) dňa 9. septembra s návratom z juhoindického Kochi/Chochin (COK) dňa 23. septembra 2015.

Rezervácia leteniek:
Bratislava – Kochi (Cochin) za 450 EUR (09.09.-23.09.2015)

Juhoindická Kerala

Pôvabné plážové i horské scenérie Keraly

Príťažlivá juhoindická Kerala s metropolou krkolomného názvu Thiruvananthapuram (v angličtine skrátene Trivandrum) očakáva odhalenie svojich krás, pričom tu natrafíte nielen na nádherné pláže. Trochu sa skúste ochladiť vo famóznom horskom mestečku Munnar (1600 m). Upúta aj trekking v oblasti najväčšej indickej priehrady Banasura Sagar Dam v okolí hory Banasura Hill (2073 m).

Fantastická Kerala Backwaters

Za prehliadku nepochybne stojí i fascinujúca oblasť zvaná Kerala Backwaters – skvelý labyrint riek (38), jazier, kanálov a ostrovčekov, situovaný súbežne s pobrežnou prímorskou oblasťou Malabar Coast (s celkovou dĺžkou vodných ciest okolo 900 km). K najmenej turisticky “objaveným” sa zatiaľ radí okolie Kozhikode, naopak v blízkosti Kochi Vás čaká vynikajúci Kumarokam a v dostupnej vzdialenosti od Trivandrumu excelentný Munroe Island. V lokalite Aranmula sa odohrávajú pútavé preteky Aranmula Uthrattathi Boat Race na atraktívnych lodiach Chundan Vallam (“snake boats”).

0