VLetenky

Indická Goa s Flydubai od 349 EUR

Goa
Sugestívne panorámy juhoindickej pláže Palolem Beach (foto: NeilsPhotography/Flickr/CC BY 2.0)

Na cestu do indického štátu Goa zvádza ponuka leteckej spoločnosti Flydubai (s odletom z pražského letiska Václava Havla i bratislavského letiska M.R. Štefánika).

Spiatočné letenky do Goa sa predávajú za 9452 CZK (alebo v prepočte cca 349 EUR) s odletom zo spomínanej stovežatej Prahy. V cene 372 EUR možno letieť takisto z bratislavského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v dobe od 1. novembra 2016 do 25. marca 2017 a predaj do 14. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedeného času platnosti tarifu.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Indie nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 5. novembra s návratom z Goa (GOI) dňa 19. novembra 2016 (za 349 EUR).

Ďalším príkladom rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 5. novembra s návratom z Goa (GOI) dňa 19. novembra 2016 (za 372 EUR).

Rezervácia leteniek:
Praha – Goa za 9452 CZK (05.11.-19.11.2016)
Bratislava – Goa za 372 EUR (05.11.-19.11.2016)

Doprava po Indii

Z južnej Indie (nielen z Goa) doputujete prakticky do celého zvyšku krajiny za celkom rozumnú sumu niektorou z indických nízkonákladových leteckých spoločností (GoAir, IndiGo, SpiceJet, atď.). Ďalšou alternatívou môže byť pohodlná železničná doprava s relatívne dobrým pokrytím celého územia (odporúča sa však rezervácia v dostatočnom časovom predstihu).

Goa

Pozoruhodná Goa – rozlohou najmenší indický štát, Vás očakáva na relatívne neveľkom území s rozlohou 3700 km², kde žije okolo 1,5 milióna obyvateľov. Rozprestiera sa v centrálnej partii Indie, pri jej západných brehoch obmývanými Arabským morom. Od indického veľkomesta Bombaj ho delí zhruba 600 km smerom na sever, zatiaľ čo po prekonaní rovnakej vzdialenosti na juhovýchod zacítite príjemnú klímu Bangalore (centrum IT priemyslu Indie). Vzhľadom na skutočnosť, že sa jedná o bývalú (dlhoročnú) kolóniu Portugalska, naďabíte tu na ojedinelý mix portugalských a indických vplyvov.

Príjemné plážové scenérie

Z indického medzinárodného letiska Dabolim vo Vasco da Gama, najväčšom meste a centre štátu Goa, máte príležitosť sa vydať odhaľovať vcelku dobre ukryté krásy “severných” alebo “južných” pláží. Na výber máte zo 125 km prekrásnych piesočnatých pláží (vyskúšajte pohodovú Palolem Beach na juhu). Goa však upúta i niekoľkými úžasnými národnými parkmi a rezerváciami.

Pútavé národné parky

Za zmienku stojí určite Anshi N.P. na hranici s Karnatakou, kde žijú tiger bengálsky, čierny panter, slon indický a mnoho iných pútavých živočíšnych druhov (na niektoré spomínané šelmy však naďabíte viacmenej náhodne). Susedný indický štát Karnataka svojou krásou určite v ničom ani trošku nezaostáva – v okolí Gokarny naďabíte taktiež na nádherné morské pláže.

0