VLetenky

Indická Goa s Flydubai od 340 EUR

Goa
Idylické scenérie juhoindickej pláže Palolem Beach (foto: Christian Haugen/Flickr/CC BY 2.0)

K ceste (nielen) na západné pobrežie Indie zvádza pútavá ponuka leteckej spoločnosti Flydubai (s odletom zo slovenského hlavného mesta Bratislava).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do západoindického štátu Goa sa dajú kúpiť za 340 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 25. septembra do 15. decembra 2016 a predaj do 29. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu (t.j. od konca septembra do polovice decembra 2016).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 8. októbra s návratom z indického Goa (GOI) dňa 22. októbra 2016.

Rezervácia leteniek:
Bratislava – Goa za 340 EUR (08.10.-22.10.2016)

Doprava po Indii

Z južnej Indie (nielen z Goa) doputujete prakticky do celého zvyšku krajiny za celkom rozumnú sumu niektorou z indických nízkonákladových leteckých spoločností (GoAir, IndiGo, SpiceJet, atď.). Ďalšou alternatívou môže byť pohodlná železničná doprava s relatívne dobrým pokrytím celého územia (odporúča sa však rezervácia v dostatočnom časovom predstihu).

Goa

Pozoruhodná Goa – rozlohou najmenší indický štát, Vás očakáva na pomerne neveľkom území s rozlohou 3700 km², kde žije okolo 1,5 milióna obyvateľov. Rozprestiera sa v centrálnej partie Indie, pri jej západných brehoch obmývanými Arabským morom. Od indického veľkomesta Bombaj ho delí zhruba 600 km smerom na sever, kým po prekonaní rovnakej vzdialenosti na juhovýchod zacítite príjemnú klímu Bangalore (centrum IT priemyslu Indie). Vzhľadom na skutočnosť, že sa jedná o bývalú (dlhoročnú) kolóniu Portugalska, naďabíte tu na ojedinelý mix portugalských a indických vplyvov.

Pohodové plážové scenérie

Z indického medzinárodného letiska Dabolim vo Vasco da Gama, najväčšom meste a centre štátu Goa, máte príležitosť sa vydať objavovať vcelku dobre ukryté krásy “severných” alebo “južných” pláží. Na výber máte zo 125 km prekrásnych piesočnatých pláží (vyskúšajte idylickú Palolem Beach na juhu). Goa však upúta i niekoľkými úžasnými národnými parkmi a rezerváciami.

Atraktívne národné parky

Za zmienku stojí určite Anshi N.P. na hranici s Karnatakou, kde žijú tiger bengálsky, čierny panter, slon indický a mnoho iných lákavých živočíšnych druhov (na niektoré spomenuté šelmy však natrafíte viacmenej náhodne). Susedný indický štát Karnataka svojou krásou rozhodne v ničom ani trošku nezaostáva – v okolí Gokarny narazíte taktiež na nádherné morské pláže.

0